خرید ۲۵۰ هزار بشکه نفت ایران از سوی فیلیپین | اتاق خبر
کد خبر: 393271
تاریخ انتشار: 23 اردیبهشت 1396 - 22:19
مدیرعامل نفت فیلیپین اعلام کرد؛
مدیرعامل شرکت نفت فیلیپین گفت: احتمال دارد که خرید نفت بعد از ساخت پالایشگاه آغاز شود، اما ممکن است این فرآیند، زودتر هم اتفاق بیفتد.
 
به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، پدرو آگینو، از خرید ۲۵۰ هزار بشکه نفت خام ایران با هدف تامین خوراک پالایشگاه فیلیپین خبر داد و گفت: فیلیپین قصد ساخت یک پالایشگاه ۴۰۰ هزار بشکه ای دارد که برای تامین خوراک آن، با شرکت ملی نفت ایران مذاکره کرده و امیدوار است که بتواند ۲۵۰ تا ۲۶۰ هزار بشکه از خوراک مورد نیاز این پالایشگاه را، از ایران تامین کند.   

وی با اشاره به ساخت انعطاف پذیر پالایشگاه فیلیپین و سازگاری آن با انواع نفت خام گفت: این پالایشگاه هم با نفت سبک و هم با نفت سنگین ایران، سازگار است.

مدیرعامل شرکت نفت فیلیپین، ارزش این پالایشگاه را حدود دو تا سه میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: هم اکنون در مرحله انتخاب زمین برای ساخت پالایشگاه هستیم.

آگینو در مورد زمان خرید نفت از ایران اظهار داشت: بخشی از مذاکراتی که با شرکت ملی نفت ایران انجام شده در مورد خرید نفت از ایران است. احتمال دارد که خرید نفت بعد از ساخت پالایشگاه آغاز شود، اما ممکن است این خرید زودتر هم اتفاق بیفتد.

بر اساس این گزارش، شرکت نفت فیلیپین به عنوان یکی از اعضا کنسرسیوم پرگس، در جریان بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، تفاهم‌نامه مشترکی را با هدف مطالعه میدان‌های پازنان و دارخوین (فاز سوم) با شرکت ملی نفت ایران امضا کرد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید