رشد ۴۷ درصدی سرمایه گذاری در شهرکها و نواحی صنعتی در سال ۹۶ | اتاق خبر
کد خبر: 393773
تاریخ انتشار: 2 خرداد 1396 - 18:36
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به استقبال سرمایه‌گذاران به حضور در شهرکها و نواحی صنعتی، از رشد ۴۷درصدی حضور فعالان اقتصادی در این مناطق صنعتی طی دوماه اخیر خبرداد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، علی یزدانی با اشاره به شعار امسال و تاکید مقام معظم رهبری بر تولید و اشتغال افزود: امسال با سرمایه گذاری های جدیدی که در شهرک ها و نواحی صنعتی صورت می گیرد بیش از ۱۳۰ هزار شغل جدید ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به روند صعودی سرمایه گذاری در شهرکها و نواحی صنعتی خاطر نشان کرد: در سال ۹۶ با گذشت دوماه از ابتدای سال تعداد ۱۵۰قرارداد جدید سرمایه گذاری در شهرکها نواحی صنعتی منعقد شده است این درحالی است  که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل  ۵۰ قرارداد بیشتر شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن تجارت خاطر نشان کرد: مقایسه آمار سال گذشته و سال جاری از رشد ۹ برابری  از نظر مساحت حکایت دارد و این موضوع تاییدی بر بهبود فضای کسب وکار در کشور است.

یزدانی در ادامه خاطر نشان کرد: در طول فعالیت دولت تدبیر وامید ۱۴هزار و ۷۹۵ قرارداد برای سرمایه‌گذاری های جدید در شهرک های صنعتی منعقد شده که این رقم در سال گذشته ۴هزار و ۳۱ قرارداد در فضایی به مساحت ۱۳۷۳ هکتار بود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه قراردادهای جدید سرمایه‌گذاری در دولت یازدهم در مساحت ۶۲۲۴ هکتاری اجرایی می شود، تصریح کرد: تنها در ۵روز پایانی سال گذشته ۷۳۰ قرارداد برای سرمایه گذاری های جدید امضا شده که نشان دهنده عزم جدی دولت در سرعت بخشیدن به تولید و اشتغال است

وی در پایان خاطر نشان کرد: در دولت تدبیر و امید ۹ هزار و ۱۵۷ واحد صنعتی به بهره برداری رسیده که ۱۴۹ هزار و ۲۷۲نفر اشتغالزایی به همراه داشته است. این واحدها از نظر تعداد نسبت به سال ۹۴ بیش از ۸ درصد افزایش داشته و از نظر اشتغال نیز افزایش ۲۰ درصدی را شاهد است .

یزدانی با اشاره با دستاوردهای دولت یازدهم در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی افزود: براساس تفاهم نامه های موجود با بانک ها تسهیلات فنی و اعتباری بنگاه های کوچک ۶ درصد زیر نرخ مصوب شورای پول و اعتبار است و در این راستا ۳۴۶۵ میلیارد ریال تسهیلات در قالب ۱۶۶۸ قرارداد در سال گذشته به کارگاه ها و تولیدی های کوچک و متوسط پرداخت شده که زمینه اشتغال ۳۳ هزار و ۶۲۳ نفر را فراهم کرده است.

وی در پایان از برنامه ریزی برای ایجاد اشتغال جدید در بنگاه های کوچک و متوسط به عنوان یک برنامه مهم یادکرد و افزود : در سال جاری برنامه های متنوعی برای افزایش تولید و اشتغال در شهرک های صنعتی داریم تا بتوانیم بیش از ۱۳۰ هزار شغل با سرمایه گذاری های جدید ایجاد کنیم.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید