اپراتورهای پنج استان موفق به کسب «سطح یک» رضایت مردمی شدند | اتاق خبر
کد خبر: 393954
تاریخ انتشار: 6 خرداد 1396 - 20:49
معرفی اپراتورهای برتر ارایه ‌دهنده اینترنت پرسرعت
معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: براساس نتایج رتبه‌ بندی استانی اپراتورهای ارایه ‌دهنده اینترنت پرسرعت برپایه نظرسنجی مردمی در زمستان پارسال، اپراتورها در پنج استان موفق به کسب «سطح یک »رضایت مردمی شدند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، حسین فلاح جوشقانی افزود: ارزیابی و رتبه‌ بندی اپراتورهای ارایه دهنده اینترنت پرسرعت براساس نظرسنجی از 35 هزار کاربر سرویس اینترنت پرسرعت (ADSL) و با هدف ایجاد فضای رقابتی سالم و شفاف در بین اپراتورها و ارتقای سطح کیفی و کمی این سرویسها انجام شد.

این مقام رگولاتوری اضافه کرد: فرایند نظرسنجی تلفنی از مشترکان اپراتورها و سطح‌بندی آنها به تفکیک استان و انتشار نتایج آن همزمان با روشهای الکترونیکی و پیامکی در سال جاری نیز به صورت مستمر ادامه دارد.

فلاح جوشقانی درباره نحوه رتبه‌بندی اپراتورها اظهار داشت: اپراتورها با توجه به میزان امتیاز رضایت‌مندی کسب شده از مشترکان، در پنج سطح دسته‌بندی می‌شوند که براساس آن امتیازهای 90 تا 100 سطح یک، 80 تا 90 سطح دو، 70 تا 80 سطح سه، 60 تا 70 سطح چهارم و با کسب 60 امتیاز سطح پنج را کسب می‌کنند.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در تازه ترین گزارش خود شمار کاربران اینترنت پرسرعت را که در آغاز دولت یازدهم سه میلیون و 500 هزار نفر بود، 37 میلیون نفر اعلام کرد که رشد بیش از 10 برابری را ثبت کرده است.

همچنین میزان رشد پهنای باند اینترنت بین الملل از 72 گیگابایت در 6 ماهه نخست سال 1392 به 673 گیگابایت در ثانیه رسیده است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید