افزایش ۲ برابری وام جعاله ابلاغ شد | اتاق خبر
کد خبر: 394069
تاریخ انتشار: 9 خرداد 1396 - 13:42
یک مقام مسئول خبر داد؛
یک مقام مسئول بانکی جزئیات و نحوه دریافت تسهیلات جدید جعاله مسکن را تشریح کرد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، مسعود ایزدی اعلام کرد: براساس آنچه نیمه اردیبهشت امسال، در شورای پول و اعتبار به تصویب رسید، سقف تسهیلات جعاله مسکن قابل پرداخت توسط بانک مسکن، از۱۰ میلیون تومان به ۲۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد.

ایزدی افزود: مطابق دستورالعمل تدوین شده در بانک مسکن برای نحوه پرداخت تسهیلات ۲۰میلیون تومانی جعاله، این تسهیلات جدید، ‌ صرفاً به کسانی که قصد خرید آپارتمان با استفاده از تسهیلات خرید بانک مسکن را داشته باشند، تعلق می گیرد.

وی تصریح کرد: مشتریان تسهیلات جعاله مسکن، ‌ دو دسته هستند. دسته اول، افرادی که به قصد تکمیل قدرت خرید مسکن، علاوه بر دریافت تسهیلات خرید مسکن، ‌ تسهیلات جعاله نیز از بانک دریافت می کنند و دسته دوم نیز شامل افرادی می­شود که از تسهیلات جعاله، ‌ برای پوشش هزینه های تعمیر و بازسازی آپارتمان خود، استفاده می کنند. بر این اساس، سقف تسهیلات جعاله قابل پرداخت به دسته اول، ۲۰ میلیون تومان تعیین شده است و برای دسته دوم متقاضیان این نوع تسهیلات نیز، ‌ سقف تسهیلات جعاله، حداکثر ۱۰ میلیون تومان است.

ایزدی همچنین در تشریح نکته کلیدی دستورالعمل پرداخت تسهیلات جعاله مسکن، ‌ گفت: شعب بانک مسکن در سراسر کشور، آمادگی دارند تسهیلات جدید جعاله مسکن را تا پایان شهریور امسال، ‌ به متقاضیان پرداخت کنند.

بر این اساس اعطای تسهیلات جعاله تا سقف ۲۰ میلیون تومان به متقاضیانی که تا پایان شهریورماه سال جاری همزمان با تسهیلات فروش اقساطی خرید مسکن (اعم از انفرادی و زوجین) به تشکیل و تکمیل پرونده اقدام کنند، با ارایه انواع وثایق قابل قبول بانک وفق ضوابط و مقررات موضوعه امکان پذیر است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید