Performancing Metrics

نوسان ۲۶ هزار تومانی سکه در بهار امسال | اتاق خبر
کد خبر: 394113
تاریخ انتشار: 10 خرداد 1396 - 14:37
بررسی‌ها از بازار سکه نشان می‌دهد که سکه تمام طرح جدید از ابتدای امسال تا دهه اول خرداد ماه حدود ۲۶ هزار تومان نوسان قیمت داشته و همچنین در روزهای اخیر به دلیل افت تقاضا با شیب نزولی قیمت همراه شده و نرخ آن به کمتر از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، بازار سکه از ابتدای امسال تاکنون با نوسانات و فراز و فرودهایی همراه بوده است به طوری که در حدود ۷۰ روز گذشته سکه تمام حدود ۲۶ هزار تومان نوسان قیمت پیدا کرد.

بررسی قیمت این نوع سکه در این بازه زمانی نشان می‌دهد که سکه تمام طرح جدید با نرخ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان روند خود را در فروردین ماه آغاز کرد. نرخی که پایین ترین نرخ برای این نوع سکه در فروردین ماه بود. در ادامه و در ۱۰ روز ابتدایی فروردین قیمت سکه تمام به یک میلیون و ۲۱۰ هزار تومان رسید.

در نیمه فروردین ماه قیمت این نوع سکه با حرکت کاهشی همراه شد و به یک میلیون و ۲۰۴ هزار تومان تقلیل یافت، سپس در اواخر ماه این شیب صعودی ادامه یافت و به یک میلیون و ۲۱۷ هزار تومان رسید تا ۱۷ هزار تومان نوسان را در نخستین ماه سال پشت سر گذاشته باشد.

وضعیت سکه تمام در دومین ماه سال با همان نوساناتی شبیه به ماه قبل‌ از آن همراه بود. سکه تمام طرح جدید در اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ بین یک میلیون و ۱۹۵ تا یک میلیون و ۲۲۵ هزار تومان در نوسان بود تا در مجموع حدود ۳۰ هزار تومان تغییر قیمت داشته باشد.

این سکه در ابتدای اردیبهشت ماه با نرخ یک میلیون و ۲۲۳ هزار تومان حرکت خود را آغاز کرد، در ادامه نرخ سکه با روند کاهش مواجه شد و ابتدا به یک میلیون و ۲۱۸ هزار تومان و در میانه‌های ماه به یک میلیون و ۲۰۹ هزار تومان رسید. در ادامه ماه سکه تمام طرح جدید با ادامه روند کاهشی به کمترین میزان خود در اردیبهشت ماه رسید و یک میلیون و ۱۹۵ هزار تومان در بازار فروخته شد.

در ادامه و با نزدیک شدن به آخرین روزهای ماه قیمت این نوع سکه به یک میلیون و ۲۲۱ هزار تومان و در نهایت در آخرین روز ماه اردیبهشت به یک میلیون و ۲۱۵ هزار تومان رسید.

در نهایت سکه تمام طرح جدید در خرداد ماه با نرخ یک میلیون و ۲۱۱ هزار تومان روند خود را آغاز کرد و بعد با حرکت نزولی به یک میلیون و ۲۰۵ هزار تومان و در ۹ خرداد به یک میلیون و ۱۹۹ هزار تومان رسید تا پایین ترین قیمت این سکه از ابتدای امسال تاکنون رقم خورده باشد.

بررسی‌ها حاکی از آن است که کاهش تقاضا باعث شده که قیمت سکه در حدود ۱۰ روز اخیر  نزولی شود و به طور متوسط سکه تمام حدود ۱۶ هزار تومان کاهش قیمت پیدا کرد. از طرفی هم کاهش قیمت ارز و تاثیر آن باعث شد که بر خلاف بازار جهانی قیمت‌ها در بازار سکه کاهش پیدا کند.  

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید