Performancing Metrics

رتبه۱۲۰ ایران در گزارش کسب و کار بانک جهانی | اتاق خبر
کد خبر: 394127
تاریخ انتشار: 10 خرداد 1396 - 19:19
مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرد:
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، اقدامات لازم برای بهبود رتبه ایران در گزارش سال ۲۰۱۸ انجام کسب و کار بانک جهانی را تشریح کرد.
 
به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، دفتر مطالعات اقتصادی این مرکز با بیان این مطلب که طبق آخرین گزارش انجام کسب و کار بانک جهانی در سال ۲۰۱۷ ، جمهوری اسلامی ایران در رتبه ۱۲۰ از میان ۱۹۰ کشور جهان و در جایگاه شانزدهم در میان ۲۵ کشور منطقه سند چشم‌انداز قرار گرفته است، افزود: مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با توجه به جایگاه نامطلوب ایران در رتبه‌بندی انجام کسب و کار ، مجموعه مطالعات «راهکارهای بهبود رتبه ایران در گزارش انجام کسب و کار بانک جهانی» را در سال‌های ۱۳۹۲-۱۳۹۳ تهیه و منتشر کرده است.

در این مطالعات راهکارهایی برای وضع ، حذف یا اصلاح قوانین ، مقررات و رویه‌های اجرایی با هدف دستیابی کشور به رتبه اول در میان کشورهای سند چشم‌انداز ارائه شده است.

در گزارش حاضر نیز در مجموع ۱۵۰ مورد از اقدامات لازم برای بهبود رتبه ایران در گزارش انجام کسب و کار به تفکیک نهادها و دستگاه‌های اجرایی مسئول پس از به روز رسانی راهکارهای پیشنهادی مطالعات گذشته با توجه به اقدامات صورت گرفته در دو سال اخیر ارائه شده اند که این مجموعه می تواند مبنایی برای اصلاحات سال‌های آتی فراهم کند و ملاک ارزیابی عملکرد نهادهای مسئول در بهبود رتبه ایران قرار گیرد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید