افت ۲۲۴ واحدی شاخص | اتاق خبر
کد خبر: 394247
تاریخ انتشار: 13 خرداد 1396 - 16:58
در معاملات تالار شیشه ای رخ داد
در اولین روز معاملات تالار شیشه‌ای در این هفته شاخص کل بازده نقدی و قیمتی ۲۲۴ واحد افت کرد و به رقم ۸۰ هزار و ۲۸۸ واحدی رسید. امروز اکثر نمادها در گروه‌ فلزات اساسی، خودرویی‌ها و همچنین فرآورده‌های نفتی با کاهش در قیمت پایانی مواجه شدند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، امروز شنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۲۲۴ واحد افت کرد و به رقم ۸۰ هزار و ۲۸۸ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم وزن با ۱۰ واحد افت تا رقم ۱۷ هزار و ۴۷۵ واحدی پایین آمد.

شاخص آزاد شناور نیز پس از ۲۴۳ واحد افت به رقم ۸۷ هزار و ۴۸۰ واحدی رسید و شاخص بازار اول با کاهش ۲۳۶ واحدی به رقم ۵۵ هزار و ۳۲۳ واحدی را تجربه کرد. علاوه بر این شاخص بازار دوم ۴۰ واحد پایین رفت و به رقم ۱۸۰ هزار و ۱۹۶ واحدی رسید.

در دادوستدهای تالار شیشه‌ای نماد ملی صنایع مس ایران با ۳۶ واحد تاثیر منفی روی شاخص بیشترین نقش را در نوسانات نزولی دماسنج بازار داشت. پس از این نماد پالایشگاه نفت بندرعباس، پالایشگاه نفت اصفهان و فولاد مبارکه اصفهان بیشترین تاثیر را در نماگر بازار سرمایه داشتند.

در طرف مقابل نماد آسان‌پرداخت پرشین با ۲۵ واحد تاثیر مثبت روی دماسنج بازار سعی کرد شاخص را بالا بکشد همچنین گروه صنعتی بارز، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین و پارس خودرو روی دماسنج بازار تاثیرات مثبت داشت.

در گروه خودرو نمادهایی همچون پارس خودرو، سایپا آذین و گروه بهمن بیش از یک درصد رشد کردند و در طرف مقابل آهنگری تراکتورسازی ایران، صنایع ریخته‌گری ایران و تولید محور خودرو با افت بیش از دو درصدی مواجه شدند.

همچنین در گروه رایانه دو نماد آسان پرداخت پرشین و توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی با رشد بیش از چهار درصدی مواجه شدند، اما چند نماد دیگر با روند کاهشی همراه بودند. در نماد آسان پرداخت پرشین امروز بیش از ۵۳ درصد خریدها مربوط به افراد حقوقی و مابقی مربوط به حقیقی‌ها بود. این نماد امروز با صف خریدی با حجم بیش از ۱۰۴ هزار سهم مواجه شد.

در گروه فرآورده‌های نفتی کک و سوخت هسته‌ای به جز یک نماد که اندکی رشد کرد، مابقی روند کاهشی در قیمت پایانی را تجربه کردند. به عنوان نمونه پالایش نفت تبریز و پالایش نفت شیراز بیش از چهار درصد در قیمت پایانی افت را تجربه کردند.

در گروه فلزات اساسی نیز به جز تعداد کمی از نمادها مابقی با روند کاهشی در قیمت پایانی مواجه شدند. در نماد ملی صنایع مس ایران بیش از ۷۷ درصد از خریدها مربوط به اشخاص حقوقی و مابقی به حقیقی‌ها بود این در حالی است که بیش از ۹۸ درصد از عرضه‌ها را نیز حقیقی‌ها برعهده داشتند.

از جمله دادوستدهای درون گروهی می‌توان به معاملاتی در نمادهای آبسال، سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی و پالایشگاه نفت بندرعباس اشاره کرد.

ارزش معاملات بورس تهران در اولین روز معاملاتی این هفته به رقم ۱۱۴ میلیارد و ۶۵۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۴۴۰ میلیون و ۶۶ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی بیش از ۳۹ هزار نوبت دادوستد بود.

آیفکس نیز امروز ۶.۵ واحد افت کرد و به رقم ۹۰۹.۵ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران نیز بالغ بر ۸۰ میلیارد و ۲۱۷ میلیون تومان شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۲۳۲ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۳۰ هزار و ۸۳ نوبت دادوستد بود.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید