اتمام بررسی متن قرارداد توتال در کمیته ویژه | اتاق خبر
کد خبر: 397047
تاریخ انتشار: 7 مرداد 1396 - 16:28
سخنگوی کمیسیون انرژی خبر داد
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از اتمام بررسی متن قرارداد توتال در کمیته ویژه حقوقی، فنی و مالی که از طرف رئیس مجلس تعیین شده بود، خبر داد و گفت: گزارش نهایی این کمیته به رئیس مجلس شورای اسلامی ارائه می‌شود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، اسدالله قره‌خانی، با بیان این مطلب اظهار داشت: بر اساس ماده 15 قانون نفت قراردادهایی که مدت ‌آنها بیش از پنج سال باشد لزوماً باید به صورت محرمانه به مجلس اعلام شود که این قرارداد هم مشمول همین ماده بود.

وی تصریح کرد: بنابراین ریاست مجلس برای اینکه بررسی دقیق‌تر و کارشناسانه‌تری در این مورد انجام شود، تعیین کرد که کمیته‌ای فنی، حقوقی و مالی کار بررسی این قرارداد را انجام دهد که این کمیته نیز که با محوریت کمیسیون انرژی، نمایندگانی از مرکز پژوهش‌ها و برخی از کارشناسان دستگاه‌های ذیربط تشکیل شده بود، در یک کار فشرده، جدی و تخصصی کار خود را انجام داده و به پایان رساند.

این عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس گفت: اعضای این کمیته تخصص و تجربه لازم را در این زمینه داشتند و به دو صورت شکلی و محتوایی قرارداد را مورد بررسی قرار دادند. به لحاظ شکلی یعنی انطباق آن با قانون نفت، مصوبه هیأت وزیران و برخی موارد قانونی دیگر، به صورت محتوایی هم بندهای قرارداد مورد بررسی قرار گرفته و انطباق لازم انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین گزارش این کمیته که با محوریت کمیسیون انرژی تهیه می‌شود به صورت محرمانه به رئیس مجلس اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید