روند کاهش قیمت نفت در بازار جهانی متوقف شد | اتاق خبر
کد خبر: 397988
تاریخ انتشار: 25 مرداد 1396 - 16:19
نفت در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر کاهش ذخایر نفت آمریکا افزایش یافت، با این‌همه بازار به دلیل استمرار اشباع عرضه تحت فشار منفی مانده‌ است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، نفت برنت با ۲۲ سنت یا ۰.۴ درصد افزایش نسبت به قیمت نهایی معاملات روز گذشته، ۵۱.۰۲ دلار در هر بشکه معامله شد.

نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۱۵ سنت یا ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۴۷.۷۰ دلار در هر بشکه رسید.

موسسه امریکن پترولیوم روز سه شنبه اعلام کرد ذخائر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۱۱ اوت، ۹.۲ میلیون بشکه کاهش یافته و به ۴۶۹.۲ میلیون بشکه رسیده است در حالی که تحلیلگران کاهش ۳.۱ میلیون بشکه‌ای این ذخایر را پیش بینی کرده بودند.

با این‌همه ذخایر بنزین در مدت مذکور ۳۰۱ هزار بشکه افزایش یافت، در حالی که تحلیلگران در نظرسنجی رویترز، کاهش ۱.۱ میلیون بشکه‌ای ذخایر را پیش بینی کرده بودند. آمار رسمی از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا اواخر روز چهارشنبه منتشر خواهد شد.

تحلیلگران می‌گویند عرضه گسترده مانع از رشد قابل توجه قیمت‌ها شده است. اوپک و برخی از کشورهای خارج از این سازمان شامل روسیه متعهد شده‌اند از ژانویه امسال تا مارس سال ۲۰۱۸ تولیدشان را ۱.۸ میلیون بشکه در روز کاهش دهند با این‌همه رشد تولید نفت آمریکا تلاش‌های آنها را تا حد زیادی جبران کرده است.

در بخش تقاضا نیز تحلیلگران کاهش تدریجی رشد مصرف را پیش بینی می‌کنند، زیرا تقاضا برای بنزین در آمریکا به دلیل بهبود بهینه‌گی سوخت و افزایش خودروهای برقی به اوج رسیده و همزمان رشد تقاضای سیری ناپذیر چین برای نفت آهسته شده است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید