ادامه حرکت دماسنج بازار سرمایه در کانال ۸۲ هزار واحدی | اتاق خبر
کد خبر: 398212
تاریخ انتشار: 30 مرداد 1396 - 20:30
در سومین روز معاملات تالار شیشه‌ای در این هفته دماسنج بازار سرمایه با رشد ۵۸ واحدی مواجه شد و شاخص آزاد شناور نیز ۱۱۴ واحد رشد کرد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، امروز دوشنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران با ۵۸ واحد رشد به رقم ۸۲ هزار و ۷۵ واحدی بالا رفت، همچنین شاخص کل هم وزن با ۳۳ واحد رشد به رقم ۱۷ هزار و ۶۸۸ واحدی رسید.

شاخص آزاد شناور پس از ۱۱۴ واحد رشد در تراز ۹۰ هزار و ۱۵۹ واحدی قرار گرفت و شاخص بازار اول و دوم هر یک به ترتیب ۴۹ و ۸۲ واحد رشد کرد.

امروز توسعه معادن و فلزات، کشتیرانی جمهوری اسلامی و ملی صنایع مس ایران به ترتیب با ۴۰، ۳۹ و ۲۰ واحد تاثیر مثبت روی دماسنج بازار بیشترین نقش افزاینده را داشت و در طرف مقابل بانک ملت، شرکت ارتباطات سیار و پالایش نفت تبریز با ۴۰، ۲۸ و ۲۵ واحد تاثیر منفی بیشترین نقش کاهنده را در نوسان بازار سرمایه داشت.

در سومین روز معاملات تالار شیشه‌ای در گروه فرآورده‌های نفتی ۴۳ میلیون سهم به ارزش ۱۹ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.

فلزات اساسی نیز شاهد داد و ستد ۵۸ میلیون سهم به ارزش حدود ۱۶ میلیارد تومان بوده است در این گروه اکثر سهم‌ها روند رو به افزایش در قیمت پایانی را شاهد بودند هرچند این افزایش چندان زیاد نبود.

در گروه خودرو نیز امروز ۷۴ میلیون سهم به ارزش ۱۲ میلیارد تومان در ۷۲۷۵ نوبت مورد داد و ستد قرار گرفت. در این گروه تعداد زیادی از سهم‌ها روند رو به کاهش را در قیمت پایانی تجربه کردند با این توضیح که این کاهش عموما کمتر از نیم درصد بود.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۱۲۳ میلیارد تومان رسید که ناشی از دست به دست شدن ۵۵۵ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۵ هزار و ۴۴ نوبت داد و ستد بود.

آیفکس نیز امروز با رشد ۶.۲ واحدی مواجه شد و به رقم ۹۲۹.۱ رسید. ارزش معاملات فرابورس تهران عدد ۲۶۹ میلیارد تومان را تجربه کرد و حجم معاملات ۱۸۷ میلیون سهم بود.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید