فلزات اساسی و شیمیایی‌ها تاثیرگذار در دماسنج بازار | اتاق خبر
کد خبر: 398424
تاریخ انتشار: 4 شهریور 1396 - 16:59
در اولین روز معاملات بورس تهران دراین هفته شاخص کل تا آستانه کانال ۸۳ هزار واحدی بالا رفت. در این روز فلزات اساسی و محصولات شیمیایی در روند صعودی شاخص نقش داشت.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، امروز شنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران با ۳۵۵ واحد رشد مواجه شد و به رقم ۸۲ هزار و ۸۹۶ واحدی رسید. شاخص کل هم وزن نیز با ۱۷ واحد رشد تا رقم ۱۷ هزار و ۷۵۰ واحدی بالا رفت.

شاخص آزاد شناور نیز امروز ۴۹۸ واحد رشد کرد و به رقم ۹۱ هزار و ۱۶۴ واحدی رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۳۹۵ واحد افزایش تا رقم ۵۸ هزار و ۲۹۰ واحد بالا رفت، اما شاخص بازار دوم با ۲۱ واحد افت به رقم ۱۷۹ هزار و ۵۷۲ واحدی رسید.

در معاملات امروز ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان، صنعتی و معدنی گلگهر به ترتیب با ۱۱۹، ۹۳ و ۸۴ واحد تاثیر مثبت روی دماسنج بازار بیشترین نقش افزاینده را در شاخص داشتند، اما در مقابل گروه مپنا، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید و بانک ملت به ترتیب با ۴۲، ۲۵ و ۲۴ واحد تاثیر منفی بیشترین نقش کاهنده را روی شاخص داشتند.

در معاملات امروز در گروه فلزات اساسی ۱۷۷ میلیون سهم به ارزش نزدیک به ۳۸ میلیارد تومان در ۱۰ هزار و ۶۳۷ نوبت مورد داد و ستد قرار گرفت و تعدادی از نمادهای پرمعامله این گروه با رشد مناسبی در قیمت پایانی مواجه شدند، هرچند که نمادهایی که بیش از دو درصد افت در قیمت داشته باشند نیز در این گروه کم نبودند.

در گروه خودرو نیز امروز حجم معاملات به بیش از ۷۰ میلیون سهم نیز و ارزش تا بیش از ۱۰ میلیارد تومان بالغ شد. در این گروه تعداد بیشتر نمادها حدود یک واحد در قیمت پایانی به سمت بالا یا پایین نوسان داشتند.

نمادهایی در گروه محصولات شیمیایی امروز در شاخص تاثیر سازنده‌ای داشتند. در این گروه نزدیک به ۸۰ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۳ میلیارد تومان در ۶۰۵۴ نوبت مورد داد و ستد قرار گرفت.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۳۲۰ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۷۳۱ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۵۱ هزار نوبت مورد داد و ستد بود.

آیفکس نیز امروز با رشد ۷.۴ واحدی روبه‌رو شد و به رقم ۹۴۷.۵ رسید. ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۱۳۷ میلیارد تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۱۹۹ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی بیش از ۳۲ هزار نوبت داد و ستد بود.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید