هرگز تابعیتی به‌جز جمهوری اسلامی ایران قبول نکردم | اتاق خبر
کد خبر: 398437
تاریخ انتشار: 4 شهریور 1396 - 20:22
اردکانیان:
رضا اردکانیان، معاون اسبق وزیر نیرو و مدیر ایرانی سازمان ملل در برنامه جهانی آب می‌گوید باوجود سال‌ها حضور در خارج از ایران، هرگز تابعیتی به جز جمهوری اسلامی ایران قبول نکرده‌ام.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، درحالی که با راه پیدا نکردن حبیب‌الله بیطرف به وزارت نیرو، گزینه های وزارت نیرو در دولت دوازدهم همچنان مورد گمانه زنی رسانه‌ها قرار دارند، رضا اردکانیان از مدیران ارشد بخش آب کشور در دولت اصلاحات که در سال‌های گذشته مشغول فعالیت در برنامه آب سازمان ملل بوده است نیز همواره از گزینه‌های تصدی این سمت بوده است.

اردکانیان که گفته می‌شد در آغاز فعالیت دولت یازدهم نیز از گزینه‌های جدی وزارت نیرو بود، با آغاز گمانه زنی‌ها برای وزارت نیرو در دولت دوازدهم نیز در کنار حبیب‌الله بیطرف، غلامرضا منوچهری و چند مدیر ارشد دیگر از گزینه‌های این پست بود که در نهایت بیطرف به عنوان گزینه اصلی به مجلس معرفی شد.

چه در دوره اول گمانه زنی‌ها برای انتخاب وزیر نیرو و چه پس از عدم توفیق بیطرف در کسب رای اعتماد که نام اردکانیان مطرح شد، در فضای مجازی این شایعه مطرح بود که این مدیر ارشد دولتی که سالهای زیادی را خارج  از ایران سپری کرده است، تابعیت دوگانه دارد، موضوعی که اردکانیان صراحتا رد می‌کند.

اردکانیان در این خصوص تصریح کرد: "نه در طول هفت سال ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری مدیریت منابع آب در کشور مهاجرپذیر کانادا و نه در طول 10 سال همکاری با UN_Water  و دانشگاه سازمان ملل متحد در کشور آلمان و نه قبل و بعد از آن، هیچ گاه تابعیت کشور دیگری را نپذیرفته و تا پایان عمر مفتخر به حفظ صرفا تابعیت جمهوری اسلامی ایران خواهم ماند."

اردکانیان دارای مدرک دکتری مدیریت منابع آب از دانشگاه مک مستر (کانادا) بوده و در دولت اصلاحات معاون وزیر نیرو در بخش آب بوده است.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید