همکاری غول‌های نفتی برای توسعه میدان نفتی آزادگان | اتاق خبر
کد خبر: 399041
تاریخ انتشار: 17 شهریور 1396 - 12:50
از ۵۱ شرکتی که توسط شرکت ملی نفت ایران برای مشارکت در توسعه میادین نفتی ایران تایید صلاحیت شدند، حدود ۱۷ شرکت برای حضور در مناقصه میدان نفتی آزادگان ابراز تمایل کردند.
 
به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، طبق آخرین اخبار به طور کلی ۵۱ شرکت بین المللی برای حضور در مناقصه‌های نفتی ایران انتخاب شده‌اند که از این ۵۱ شرکت ۱۷ شرکت برای حضور در مناقصه میدان نفتی آزادگان اعلام آمادگی کرده‌اند که از این ۱۷ شرکت دعوت شد و سفر سه روزه‌ای به تهران داشتند که در این سفر جلسات توجیهی برای این شرکت‌ها برگزار شد.

از سوی دیگر اقداماتی فراهم شد تا شرکت‌هایی که تمایل دارند، از محل میدان آزادگان و امکاناتی که قرار است میدان در اختیارشان قرار دهد، بازدید کنند که از ۱۷ شرکت ۱۱ شرکت از محل میدان بازدید کردند که این بازدید به صورت انفرادی بوده و پس از آن به شرکت ها برای تشکیل کنسرسیوم فرصت داده شده است، البته  کنسرسیوم‌ها هنوز به طور رسمی معرفی نشده‌اند اما قرار است این کار در مهلت قانونی انجام شود.

شرکت رس‌نفت از روسیه، شرکت‌های CNPC و ساینوپک از چین، شرکت انی از ایتالیا، شرکت مرسک از دانمارک، شرکت OMV از اتریش، شرکت ONGC از هند، شرکت پرتامینا از اندونزی، شرکت پتروناس از مالزی، شرکت شل از هلند، شرکت وینتر شال از آلمان، شرکت توتال از فرانسه و یک شرکت تایلندی در مناقصه میدان نفتی آزادگان حضور خواهند داشت. طبق گفته مسئولان روند برگزاری مناقصه آغاز شده اما زمان بر خواهد بود و ممکن است طی ۶ ماهه آینده صورت بگیرد.

میدان آزادگان از میدان‌های نفتی ایران است که در منطقه دشت آزادگان، در فاصله ۱۰۰ کیلومتری از غرب اهواز قرار دارد. این میدان در سال ۱۳۷۶ توسط مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، در محدوده‌ای به وسعت ۲۰ در ۷۵ کیلومتر کشف شد.

میدان آزادگان از شمال در مجاورت میدان مجنون عراق قرار دارد. حجم ذخیره در جای نفت خام این میدان معادل ۳۳ میلیارد بشکه تخمین زده می‌شود. میدان نفتی آزادگان از میادین تحت مدیریت شرکت نفت و گاز اروندان است که عملیات توسعه آن توسط شرکت مهندسی و توسعه نفت ایران (متن) انجام می‌شود.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید