شرکتهای SME اتریش علاقه زیادی به کار با ایران دارند | اتاق خبر
کد خبر: 399950
تاریخ انتشار: 6 مهر 1396 - 10:46
مدیر بخش بازارهای جهانی اوبربانک:
مدیر بخش بازارهای مالی جهانی در اوبربانک اتریش با تاکید بر علاقه شرکت های کوچک و متوسط اتریش (SMEs) برای کار با ایران، قرارداد خط اعتباری اوبربانک با 14 بانک ایرانی را در این زمینه حائز اهمیت دانست.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، هلموت ادلبائور گفت: ایران متاسفانه برای سالهای زیاد تحت تدابیر محدود کننده ای بود و در حال حاضر این قرارداد اولین قدم در مسیر صحیح است تا درها به سوی تعامل ایران با شرکتهای اروپایی باز شود.

وی افزود: این قرارداد تمرکزش بر شرکتهای اتریشی است زیرا 'کنترل بانک' اتریش و بانک مرکزی ایران نیز از این قرارداد حمایت می کنند و این توافق از این لحاظ برای ما به منظور گشودن درهای همکاری و تعامل با ایران بسیار مهم است و موجب بهبود تعاملهای تجاری با ایران در آینده خواهد شد.

ادلبائور خاطرنشان کرد: شرکتهای کوچک و متوسط (SMEs) بسیاری در اتریش هستند که علاقه زیادی به کار با ایران در بخشهای مختلف دارند.

اولین قرارداد تامین اعتبار بانکی پسابرجام ایران به ارزش یک میلیارد یورو روز پنجشنبه گذشته در ساختمان مرکزی اوبربانک در شهر لینز اتریش بین این بانک اتریشی با 14 بانک ایرانی به امضا رسید. این قرارداد در حضور محمد خزاعی معاون وزیر اقتصاد، احمد عراقچی معاون ارزی بانک مرکزی ایران و عبادلله مولایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اتریش، به امضای فرانتس گازلسبرگر مدیر اوبربانک و مدیران عامل و اعضای هیات مدیره بانک های کارآفرین، سامان، پاسارگاد، رفاه کارگران، ملت، تجارت، ملی ایران، صنعت و معدن، اقتصاد نوین، سپه، توسعه صادرات، خاورمیانه، کشاورزی و پارسیان رسید. از محل این قرارداد ، منابع بانک اتریشی به تامین مالی پروژه های عمرانی و تولیدی‌ بخش خصوصی و دولتی که مجوزهای لازم را طی مراحل قانونی در داخل کشور اخذ کرده اند، تخصیص خواهد یافت.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید