توجه به ظرفیت‌های محلی هنگام جذب سرمایه‌گذار در مناطق آزاد | اتاق خبر
کد خبر: 400229
تاریخ انتشار: 12 مهر 1396 - 10:34
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی عنوان کرد
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بر استفاده و توجه به ظرفیت‌های محلی تاکید و خاطرنشان کرد: هنگام جذب سرمایه ‌گذار در مناطق آزاد باید توسعه و منفعت جوامع محلی را در نظر گرفت. مناطق آزاد در مسیر دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی حرکت می کنند

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، مرتضی بانک در نشست با مدیر عامل، اعضای هیات مدیره، معاونان و مدیران سازمان مناطق آزاد چابهار افزود: رونق اقتصادی و رشد صنعتی، جذب سرمایه و توسعه صادرات از اهداف تحقق افق‌های پیش‌رو در مناطق آزاد است.

بانک گفت: مناطق ویژه اقتصادی کشور تاکنون نشان داده‌اند که نقش مهمتری از مناطق آزاد در تولید و صادرات دارند به همین سبب باید نگاه ها به ایجاد مناطق ویژه اقتصادی و توسعه این مناطق معطوف شود.

وی با اشاره به اینکه چابهار می‌تواند از فرصت‌های ایجاد شده در اقتصاد بین‌المللی استفاده کند، افزود: کشورهای پاکستان، چین و هند جهش های بسیار بلندی در زمینه اقتصادی برداشته‌اند و چابهار می تواند از این جهش نهایت بهره را ببرد.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در ادامه تصریح کرد: سیستان و بلوچستان می‌تواند نقطه اتصال ایران با آسیای میانه، شبه قاره هند و سایر نقاط مهم تجاری و اقتصادی دنیا باشد.

وی خاطرنشان کرد: چابهار تنها راه دسترسی ایران به آب های آزاد اقیانوسی محسوب می شود و از نظر توسعه ارتباطات بین‌المللی خیلی حائز اهمیت است.

بانک با بیان اینکه دولت اراده خود را در زمینه توسعه مناطق آزاد نشان داده است، گفت: برای رسیدن به اقتصاد شکوفا و کارآمد در مناطق آزاد نیازمند تلاش، جدیت و اجرای دقیق برنامه ها منطبق با اهداف و قانون هستیم.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید