استانداردهای ایران هم رده با استانداردهای کشورهای پیشرفته است | اتاق خبر
کد خبر: 400637
تاریخ انتشار: 21 مهر 1396 - 12:22
رئیس سازمان ملی استاندارد:
رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: استانداردهای ایران هم رده با استانداردهای کشورهای پیشرفته است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، نیره پیروز بخت اظهار کرد: در حال حاضر ایران بین ۱۶۳ کشوری که عضو ایزو هستند، دارای رتبه ۲۳ در هیئت مدیره فنی سازمان بین المللی استاندارد است و امسال نیز یک نفر به نمایندگی از کشور ما عضو این مجموعه شده  و ایران در شورای سیاست گذاری ایزو، رتبه ۲۷را کسب کرده که این نشان می دهد، از نظر سطح استانداردها جای هیچ گونه نگرانی نیست.

وی اظهار کرد: در حال حاضر اکثر استانداردهای ایران منطبق و معادل استانداردهای بین المللی کشورهای پیشرفته است و کشور ما در مقایسه با سایر کشورها، دارای جایگاه خوبی در سازمان بین المللی استاندارد است.

رئیس سازمان ملی استاندارد کشور بیان کرد: امیدوارم واحدهای تولیدی و خدماتی، تولیدات خود را منطبق با  استانداردهای بین المللی پیش ببرند.  

وی با اشاره به تحریم‌های که طی سال های گذشته به کشور اعمال شده بود، گفت: با توجه به دلیل وجود سیاست های گذشته، تمامی کالاهای کشور مشمول مقررات استاندارد قرار نگرفته و حدود یک هزار کالا در داخل کشور مشمول استانداردها بوده است و می توان گفت که در سال‌های اخیر، برخی از واحدهای تولیدی تنها به فکر ادامه حیات خود بوده و توجهی به ارتقای کیفیت تولید کالاها نشده است. در حال حاضر سازمان ملی استاندارد با تاکیدات فراوان و تبلیغات کالای استاندارد ایرانی و پویشی که به راه انداخته، مردم را به خرید کالای استاندارد ایرانی سوق می‌دهد و امیدوارم واحدهای تولیدی نیز سطح کیفیت و استاندارد محصولات خود را ارتقا داده و وارد فضای بازارهای بین المللی شوند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید