Performancing Metrics

افت قیمت گروه‌های خودرویی و سیمانی در تالار شیشه‌ای | اتاق خبر
کد خبر: 402437
تاریخ انتشار: 29 آبان 1396 - 17:31
امروز رخ داد
در دومین روز کاری بورس تهران در این هفته شاخص کل ۵۸ واحد رشد کرد، اما شاخص کلِ هم وزن با افت ۱۶ واحدی مواجه شد. همچنین گروه خودرو شاهد افت قیمت عمده در نمادها بود.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، امروز دوشنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۵۸ واحد رشد کرد و به عدد ۸۸ هزار و ۲۶۱ واحدی رسید، اما شاخص کل هم وزن با ۱۶ واحد افت تا رقم ۱۷ هزار و ۵۳۶ پایین آمد.

شاخص آزاد شناور نیز در طی ساعات معاملاتی امروز با رشد ۸۰ واحدی مواجه شد و به رقم ۹۵ هزار و ۶۱ واحدی رسید. همچنین شاخص بازار اول ۱۲۵ واحد رشد کرد و تا رقم ۶۱ هزار و ۹۲۰ بالا رفت، اما شاخص بازار دوم با افت ۳۱۵ واحد همراه شد و در تراز ۱۹۲ هزار و ۴۴ نشست.

فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت بندرعباس و پالایش نفت اصفهان امروز سه نمادی بودند که معاملات‌شان سبب رشد دماسنج بازار سرمایه شد. در طرف مقابل سرمایه‌گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین، گروه مپنا و سایپا بیشترین تاثیر کاهنده را روی دماسنج بازار سرمایه داشتند. در دومین دادوستدهای بورس اوراق بهادار تهران در این هفته اکثر سهم‌های خودرویی شاهد کاهش قیمت پایانی بودند. در این گروه ۱۰۹ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۲ میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت.

همچنین در گروه فلزات اساسی قیمت سهم‌ها عمدتا کاهشی بود هرچند که سهم‌هایی نیز توانستند تا حدود یک درصد رشد کنند. در این گروه حجم معاملات به رقم ۷۰ میلیون سهم و اوراق مالی رسید و ارزش معاملات تا بیش از ۱۶ میلیارد تومان ثبت شد.

همچنین سیمانی‌ها نیز امروز اکثرا با کاهش در قیمت آخرین معامله و قیمت پایانی مواجه شدند. در این گروه بیش از ۱۰ میلیون سهم به ارزش حدود یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان مورد دادوستد قرار گرفت.

از جمله نمادهای متوقف شده در طی دادوستدهای امروز می‌توان به شرکت پتروشیمی شیراز، شرکت سرمایه‌گذاری آتیه دماوند اشاره کرد و همچنین امروز نماد معاملاتی شرکت‌های آلومراد، پشم شیشه ایران و حق تقدم شرکت بهنوش ایران مورد بازگشایی قرار گرفتند.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۱۴۵ میلیارد تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۶۰۲ میلیون سهم و اوراق مالی طی ۵۰ هزار و ۱۲۲ نوبت دادوستد بود.

اما در فرابورس تهران آیفکس ۱.۳ واحد رشد کرد و در آستانه ۱۰۱۰ واحدی قرار گرفت. ارزش معاملات به رقم ۱۸۵ میلیارد تومان بالغ شد و حجم معاملات به رقم ۱۹۱ میلیون سهم و اوراق مالی رسید.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید