Performancing Metrics

بخشی ازظرفیت انتقال آب بلااستفاده مانده است | اتاق خبر
کد خبر: 403431
تاریخ انتشار: 22 آذر 1396 - 16:34
قائم‌مقام وزیر نیرو؛
قائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل و پشتیبانی صنایع آب و برق گفت: نیازمندی‌ بازار کشورهای همسایه همچون عراق و سوریه فرصت خوبی برای شرکت‌های فعال در تاسیسات آب و فاضلاب است.
 
به گزارش اتاق خبر، به نقل ازخبرگزاری مهر، علیرضا دائمی، قائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل و پشتیبانی صنایع آب و برق، در نشست تخصصی توانمندی‌های داخلی تولید و کاربرد انواع لوله در بخش آب کشور  با بیان این مطلب که باید بخش خصوصی بتواند ظرفیت‌های خود را به جامعه معرفی نماید، گفت: در بخش حاکمیتی نیز باید این فرصت را ایجاد کنیم تا بخش خصوصی بتواند بیشتر از گذشته خود را به جامعه داخلی و جهانی معرفی کند.

وی با اشاره به اینکه در زمان وقوع سیلاب و زلزله شرایطی فراهم می‌شود تا به اهمیت نقش لوله در انتقال آب پی ببریم، افزود: ایران کشوری است با امکانات گسترده و مهندسان و متخصصان با تجربه که با چالش بیکاری جوانان نیز مواجه است که یکی از راه‌های برون رفت از این چالش می‌تواند توسعه صادرات باشد.

دائمی با بیان اینکه در زمان حاضر تولید کنندگان ما کمتر از ظرفیت خود تولید می‌کنند ولی این آمادگی وجود دارد که با سرعت بتوانند تولیدات خود را افزایش دهند، افزود: در پروژه‌های خارجی می‌توان ضمن معرفی محصولات تولید داخل، جایگاه دیپلماسی کشور را نیز در خارج از مرزها تقویت کرد.  امروزه در همسایگی ما کشورهای عراق و سوریه شدیداً نیازمند اجرای طرح‌های انتقال آب و فاضلاب هستند که فرصت مناسبی برای حضور پر رنگ‌تر شرکت‌های ایرانی در این کشورها فراهم کرده است.

قائم‌مقام وزیر نیرو در امور بین‌الملل و پشتیبانی صنایع آب و برق با بیان اینکه زنجیره خلق ارزش در کشور ما هنوز دارای نواقصی است که بایستی هرچه زودتر تکمیل شود، افزود: به عنوان نمونه شرکت‌های تجاری برای امر صادرات کالا و تجهیزات در کشور کم داریم و برای حمل و نقل نیاز به امکاناتی است تا بتوان موارد گمرکی و سیستم انتقال تجهیزات را به سرعت اجرایی کرد که در این راستا کمبود شرکت‌های صادراتی بخوبی محسوس است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه کشور ما عضو سازمان تجارت جهانی نیست، باید در پروژه‌های برون مرزی دقت کنیم تا محصولات تولید داخل ضمن رعایت استانداردهای جهانی با تولیدات خارجی قابل رقابت باشد.

علیرضا دائمی با اشاره به اینکه یا باید شرکت‌های بزرگ داشته باشیم یا زمینه‌های ایجاد شرکت‌های صادراتی را فراهم کنیم تا بتوانیم نسبت به معرفی محصولات داخلی و پشتیبانی از آن‌ها اقدام کنیم، اظهار داشت: سیاست‌های کشور ما بر مبنای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است لذا لازم است در این خصوص صادرات محورباشیم.

این مقام مسوول با بیان این مطلب که ما دسترسی به منابع غنی انواع انرژی از جمله انرژی برق، سوخت و تجدید پذیر داریم و انواع این انرژی‌ها را در اختیار تولید کنندگان قرار می‌دهیم، افزود: کشور ما یک کشور ژئوپولیتیک و جزو ۱۰ کشور جهان است که با ۱۵ کشور همسایگی دارد وبه رغم وجود بحران جنگ تحمیلی و جنگ‌های منطقه ای توانسته‌ایم با دسترسی‌های موجود از طریق زمینی، هوایی و دریایی ارتباط و مبادلات خود را با سایر کشورها حفظ کنیم به گونه ای که با بیشتر کشورهای منطقه مبادلات برقی داشته باشیم.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید