رییس‌جمهور گام نهایی راه‌آهن چابهار را برمی‌دارد | اتاق خبر
کد خبر: 406419
تاریخ انتشار: 25 بهمن 1396 - 17:59
دکتر حسن روحانی رییس جمهوری ایران صبح فردا (پنج‌شنبه) برای سفری سه روزه که به دعوت نخست وزیر هندوستان انجام شده، به این کشور سفر خواهد کرد؛ سفری که یکی از اصلی‌ترین اهداف آن نهایی کردن طرح راه‌آهن چابهار است.
 
به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، از چند ماه قبل و به دنبال نهایی شدن ورود سرمایه‌گذاران هندی به طرح توسعه بندر چابهار صحبت‌هایی نیز در رابطه با امکان ورود آنها به طرح راه‌آهن این بندر آغاز شد که با گمانه‌زنی‌های گسترده‌ای همراه بود.

چندی قبل علی ذاکری – معاون ساخت راه‌آهن شرکت ساخت – خبر داد که صحبت‌های مقدماتی حضور هندی‌ها آغاز شده و به نظر می‌رسد که امکان دستیابی به یک توافق نهایی وجود خواهد داشت، موضوعی که شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور نیز آن را تایید کرده است.

براساس اعلام این شرکت در طول روزهای گذشته جلسات مقام‌های ایرانی با سرمایه‌گذاران هندی پیگیری شده است و به نظر می‌رسد امکان نهایی شدن این قرارداد در جریان سفر رییس جمهوری به هندوستان وجود خواهد داشت.

براساس اطلاعات ارائه شده دو طرف بر سر جزئیات باقی‌مانده توافق خواهند کرد تا در جریان سفر سه روزه روحانی به هند امکان امضای نهایی این موضوع وجود داشته باشد.

راه‌آهن چابهار که کار اجرایی بر روی آن از چند سال قبل آغاز شده نیاز به سرمایه‌ گذاری کلانی دارد که استفاده از توان طرف‌های خارجی یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های دولت در این زمینه به شمار می‌رود. با اتصال چابهار به راه‌آهن امکان برقراری ارتباط میان هند و کشورهای آسیای میانه در کوتاه‌ترین زمان ممکن برقرار خواهد شد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید