کد خبر: 407474
تاریخ انتشار: 18 اسفند 1396 - 22:07
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور از بارش باران و وزش باد در برخی مناطق کشور خبر داد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، احد وظیفه اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیشیابی هواشناسی انتظار می‌رود تا بعد از ظهر امروز (۱۸ اسفند) روند افزایش دما همراه با وزش باد شدید در استان‌های گیلان و اردبیل ادامه یابد اما از اوایل امشب با نفوذ جریانات سرد شمالی دما علاوه بر این استان‌ها در استان‌های مازندران، گلستان و خراسان شمالی بین هفت تا ۱۲ درجه سلسیوس کاهش می‌یابد.

وی اضافه کرد: از بعدازظهر امروز  و فردا (۱۸ و ۱۹ اسفند) دریای خزر مواج خواهد بود.

وی ادامه داد: با ورود سامانه بارشی از شمال غرب کشور طی امروز (۱۸ اسفند) ابتدا در استان‌های واقع در شمال غرب و به تدریج در دامنه‌های غربی و مرکزی البرز بارش باران، وزش باد شدید، در برخی مناطق رعد و برق و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می‌شود.

وظیفه ضمن اشاره به وزش باد شدید در مناطق شمال تا مرکز عراق گفت: احتمال خیزش گرد و خاک و تاثیر آن در نوار غربی کشور وجود دارد که در این صورت موجب کاهش دید و کیفیت هوا در این مناطق خواهد شد.

به گفته مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، فردا (۱۹ اسفند) با حرکت سامانه بارشی به سمت شرق عمده بارندگی در سواحل شمالی، ارتفاعات البرز و شمال شرق کشور رخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه این سامانه بارشی در مناطق مرکزی با وزش باد شدید و بارش پراکنده همراه خواهد بود، تصریح کرد: در همین روز شاهد وزش باد شدید در دامنه‌های مرکزی زاگرس و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی خواهیم بود.

وظیفه ادامه داد: فعالیت این سامانه روز یکشنبه (۲۰ اسفند) در شمال شرق است و از اواخر وقت همین روز از کشور خارج می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۱۹ اسفند) قسمتی ابری، گاهی وزش باد شدید، در بعد از ظهر افزایش ابر و احتمال بارش پراکنده با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد و روز یکشنبه (۲۰ اسفند) کمی ابری تا نیمه ابری، گاهی وزش باد و با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید