Performancing Metrics

نخستین آمار اقامت نوروزی مسافران اعلام شد | اتاق خبر
کد خبر: 408143
تاریخ انتشار: 3 فروردین 1397 - 21:45
رییس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از ثبت ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار نفرشب اقامت از ۲۷ اسفند ۹۶ تا اول فروردین ۹۷ خبرداد.

 

به‌گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، علی اصغر مونسان گفت: با ثبت این تعداد اقامت شب شاهد رشد ۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم که البته پیش‌بینی ما رشد بین ۵ تا ۸ درصد بود.

آمارهای تجمعی وزارت راه و شهرسازی نیز از سفر ۷.۵ میلیون ایرانی همزمان با آغاز تعطیلات نوروزی تا پایان روز دوم فروردین ماه، خبر می‌دهد که این میان سهم خودروهای شخصی بیشتر از دیگر وسایل نقلیه بوده است.

این آمارها نشان می‌دهد در هفت روز تعطیلات که از ٢٥ اسفندماه شمارش شده، بیش از چهار میلیون و ۷۰۰ هزار مسافر از طریق جاده‌های کشور سفر کرده‌اند که بخشی از آن‌ها به وسیله حمل و نقل عمومی  جابجا شده‌اند.

بیش از ۱۶۰ هزار مسافر نیز از طریق مرزهای زمینی وارد ایران شده‌اند و همچنین بیش از ۳۷۰ هزار نفر نیز از مرزهای داخلی کشور خارج شده‌اند.

سفرهای هوایی بیشترین اقبال را داشته‌اند و طبق آخرین آمار در فرودگاه‌های ایران بیش از یک میلیون و ۲۲۰ هزار مسافر جابجا شده‌اند و در طول این مدت ۹۸۷۸ پرواز نیز در این فرودگاه‌ها انجام شده است.

تا کنون بیش از ۸۸۵ هزار مسافر دریایی به وسیله حدود ۹۰۰۰ شناور فعال در آب‌های ایران جابجا شده اند و آمار سفرهای دریایی به عدد ۵۳۴ هزار نفر رسیده است. حدود ۶۹۰ هزار مسافر هم در مسیر ریلی جابجا شده‌اند.

معاون رییس جمهور در حاشیه بازدید از ایستگاه راه آهن مشهد در سومین روز فروردین ماه نیز بدون آنکه به جزییات بیشتری از آمار اقامت‌ها، موزه‌ها و سایت‌های گردشگری اعلام کند، بیان کرد: امیدواریم هموطنان سفری ایمن داشته باشند و در ایام باقی مانده تعطیلات نوزوز همچنان شاهد رشد سفرها در استان‌های مختلف باشیم.

رییس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به نام‌گذاری امسال به نام سال حمایت از کالای ایرانی اشاره کرد و افزود: خوشبختانه ما ظرفیت خوبی در صنایع‌ دستی داریم که می‌توان از آن در تولید ثروت و اشتغالزایی استفاده کرد. برای همین در طرح اشتغال فراگیر ایجاد۱۷۳هزار شغل به این سازمان واگذار شده است.

مونسان به برپایی نمایشگاه سوغات و صنایع‌دستی که از فردا شنبه ٤ فروردین ماه در مشهد برگزار می‌شود اشاره کرد و اظهار کرد: این نمایشگاه در فضایی به مساحت ۵ هزار متر مربع در مشهد برگزار می‌شود و یک فرصت مناسب برای معرفی ظرفیت‌های این استان است. خراسان رضوی قطب گردشگری زیارتی است و ظرفیت‌های زیادی دارد که باید معرفی شود.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید