Performancing Metrics

طلای جهانی ارزان شد | اتاق خبر
کد خبر: 408750
تاریخ انتشار: 16 فروردین 1397 - 13:39
قیمت طلا در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی بدنبال ابراز تمایل آمریکا برای حل اختلافات تجاری با چین و بهبود ریسک پذیری سرمایه گذاران که تقاضا برای خرید این فلز ارزشمند را محدود کرد، با کاهش روبرو شد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۳ درصد کاهش یافت و به ۱۳۲۹.۱۱ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز چهارشنبه به ۱۳۴۸.۰۶ دلار صعود کرده بود که بالاترین قیمت در یک هفته گذشته بود.

در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در ژوئن ۰.۶ درصد کاهش یافت و به ۱۳۳۲.۶۰ دلار رسید.

با خروج سرمایه گذاران از بازار طلا، بازارهای سهام آسیایی از پایینترین رکورد دو ماه گذشته بهبود یافتند. سرمایه گذاران امیدوارند خطر جنگ تجاری میان دو اقتصاد بزرگ جهان به کلی رفع شود.

پس از اینکه تعرفه های آمریکا به ارزش ۵۰ میلیارد دلار روی واردات کالاهای چینی واکنش سریع پکن را برانگیخت و چینی ها اعلام کردند با هدف قرار دادن کالاهای مهم آمریکایی تلافی خواهند کرد، آمریکا به مذاکره برای یافتن راه حلی در خصوص تجارت ابراز تمایل کرد.

به گفته جاشوا روتبارت، از مدیران شرکت "جی روتبارت اند کو"، کاهش قیمت طلا نشان می دهد معامله گران به سودگیری از رشد اخیر قیمتها پرداخته اند و از فرصتهای کوتاه مدت بازار سود جسته اند. اما هر چه جنگ تجاری شدت بگیرد، تقاضای بالاتری برای طلا مشاهده خواهیم کرد.

بر اساس گزارش رویترز، موجودی طلای "اس پی دی آر گلد تراست" که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز چهارشنبه ثابت بود و در ۸۵۲.۰۳ تن ایستاد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۶.۲۷ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد کاهش، ۹۰۶.۷۴ دلار معامله شد و هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، در ۹۲۷ دلار ایستاد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید