Performancing Metrics

طلا خریداران را مایوس کرد | اتاق خبر
کد خبر: 408956
تاریخ انتشار: 20 فروردین 1397 - 14:02
قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه که سرمایه‌ گذاران منتظر تحولات جدید پیرامون اختلاف تجاری میان آمریکا و چین بودند، ثابت ماند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری تغییر چندانی نداشت و در ۱۳۳۲.۴۶ دلار ایستاد. بهای معاملات این بازار روز جمعه تا رکورد پایین ۱۳۲۱.۱۶ دلار سقوط کرده بود، اما نهایتا با ۰.۵ درصد افزایش قیمت به کار خود پایان داد.

در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در ژوئن تغییر چندانی نداشت و به ۱۳۳۵.۸۰ دلار رسید.

به گفته دنیل هاینس، تحلیلگر گروه بانکی ANZ، با وجود اظهاراتی که از سوی مقامات آمریکایی درباره اختلاف تجاری در هفته گذشته مطرح شده است، بازار تا زمانی که تاثیر واقعی این تحولات ملموس نشود نسبت به این مسائل بی‌اعتنا خواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا که پنج‌شنبه گذشته تهدید کرده بود برای کالاهای چینی به ارزش ۱۰۰ میلیارد دلار تعرفه جدید وضع خواهد کرد، روز گذشته پیش‌بینی کرد چین موانع تجاری خود را برخواهد داشت و با وجود تنش‌های تجاری میان دو کشور ابراز خوشبینی کرده بود.

در این بین کاهش تنش‌ها میان آمریکا و کره شمالی جذابیت طلا به عنوان دارایی مطمئن را کمتر کرده است.

اوله هانسن، مدیر استراتژی کالا در ساکسو بانک در یادداشتی به مشتریان این بانک نوشت: خریداران طلا از اینکه این فلز ارزشمند نتوانسته در عبور از مرز ۱۳۵۵ دلار پیشرفتی داشته باشد، مایوس شده‌اند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: عملکرد این فلز ارزشمند به دلیل عملکرد ضعیف فلزات سفید محدود شده است.

دلار روز دوشنبه اندکی بهبود یافت در حالی که اواخر هفته گذشته به دلیل نگرانی‌ها نسبت به تنش‌های تجاری میان آمریکا و چین و همچنین آمار اشتغال نه چندان مطلوب آمریکا سقوط کرده بود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۳ درصد رشد کرد و به ۱۶.۳۹ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری حدود یک درصد صعود کرد و به ۹۲۱.۲۰ دلار معامله شد. هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد افزایش، به ۹۰۵.۲۵ دلار رسید.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید