Performancing Metrics

پرداخت وام ازدواج ۱۵ میلیون تومانی در بانک قرض الحسنه مهرایران | اتاق خبر
کد خبر: 408984
تاریخ انتشار: 20 فروردین 1397 - 23:08
بانک قرض الحسنه مهر ایران اعلام کرده که به متقاضیان وام ازدواج که در سامانه بانک مرکزی ثبت نام کرده و این بانک به عنوان بانک عامل برایشان معرفی شده است، تسهیلات ۱۵۰ میلیون ریالی پرداخت می کند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، بر اساس بند «الف» تبصره ۱۶ قانون بودجه سال جاری، «به منظور حمایت از ازدواج جوانان، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است همه بانکها و موسسات اعتباری کشور را ملزم کند به اندازه سهم خود از مجموع کلیه منابع در اختیار پس انداز، جاری و سپرده قرض الحسنه بانکها در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه مشارکت کرده و تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را در اولویت نخست پرداخت قرار دهند.»

در بخشنامه اخیر بانک مرکزی نیز پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در اولویت نخست پرداخت تسهیلات قرض الحسنه قرار دارد و تمام بانکها و موسسات اعتباری ملزم به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج از محل مجموع سپرده های قرض الحسنه پس انداز و جاری هستند. مبلغ این تسهیلات برای هر یک از زوجین ۱۵ میلیون تومان با دوره بازپرداخت پنج ساله (۶۰ ماهه) و نرخ کارمزد ۴ درصد است.

بانک قرض الحسنه مهرایران سال گذشته با اجرای طرح ضربتی وام ازدواج، بالغ بر ۱۵ هزار و ۳۳۰ فقره تسهیلات قرض الحسنه پرداخت کرد. این بانک طی یک دهه فعالیت خود بالغ بر ۲۷۰ هزار فقره وام قرض الحسنه ازدواج پرداخت کرده که بیش از ۳۲ هزار فقره آن مربوط به سال ۱۳۹۶ است. البته تا پیش از این سقف وام ازدواج برای هر زوج ۱۰ میلیون تومان بود.

بنا بر این گزارش، افرادی که امسال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج دریافت می کنند، مشمول سقف های مقرر در قانون جدید هستند.

انتهای پیام

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید