Performancing Metrics

قیمت سهام بازارهای آسیایی بالا رفت | اتاق خبر
کد خبر: 413431
تاریخ انتشار: 27 تیر 1397 - 14:19
به دنبال رشد سهام وال‌استریت در معاملات دیشب؛
روز چهارشنبه، در حالی‌ که ارائه چشم‌انداز قوی اقتصاد آمریکا از سوی رییس فدرال‌رزرو باعث شد وال‌استریت رشد کند، سهام آسیایی بالا رفت و با افت ین در برابر دلار، نیکی ژاپن جهش کرد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، روز چهارشنبه، در حالی‌ که ارائه چشم‌انداز قوی اقتصاد آمریکا از سوی رییس فدرال‌رزرو باعث شد وال‌استریت رشد کند، سهام آسیایی بالا رفت و با افت ین در برابر دلار، نیکی ژاپن جهش کرد.

نیکی ژاپن درحالی ۱ درصد جهش کرد که افت ین، باعث افزایش سود صادرکنندگان ژاپنی شده است.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن ام‌اس‌سی‌آی ۰.۵ درصد رشد کرد. سهام خودروسازان این کشور ۱.۴۵ درصد رشد کرد.

در بازار چین، شاخص سی‌اس‌آی۳۰۰ شانگهای ۰.۶ درصد بالا رفت و هانگ‌سنگ هنگ‌کنگ ۰.۲۶ درصد به ارزش خود افزود.

کوسپی کره‌جنوبی ۰.۲۹ درصد رشد کرد، درحالی‌که اس‌اندپی/ای‌اس‌اکس۲۰۰ استرالیا ۰.۷۹ درصد بالا آمد. سهام غول معدن‌کاری استرالیا، بی‌ایچ‌پی، ۳.۲۳ درصد جهش کرد.

جرومی پاول، رییس فدرال‌رزرو، در مراسم شهادت خود در کنگره اقتصاد آمریکا را قدرتمند و روبه رشد ارزیابی کرد و با کم جلوه دادن ریسک جنگ تجاری تاثیر آن بر چشم‌انداز افزایش نرخ بهره را اندک دانست.

پشتیبانی پاول از افزایش بیشتر نرخ بهره، سود اوراق ۲ ساله خزانه‌داری آمریکا را به بالاترین سطح خود در یک دهه اخیر رساند و باعث تقویت دلار شد.

در معاملات دیشب شاخص صنعتی داوجونز ۵۵.۵۳ واحد یا ۰.۲۲ رشد کرد و در ۲۵۱۱۹.۸۹ واحد بسته شد. اس‌اندپی۵۰۰ توانست ۱۱.۱۲ واحد یا ۰.۴۰ درصد کسب کند و با عبور از سطح کلیدی ۲۸۰۰ واحد، به ۲۸۰۹.۵۵ برسد. کامپوزیت نزدک ۴۹.۴۰ واحد یا ۰.۶۳ درصد رشد کرد و به ۷۸۵۵.۱۲ واحد رسید.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید