Performancing Metrics

جلوگیری از ریزش حتی یک واحد تولیدی | اتاق خبر
کد خبر: 413514
تاریخ انتشار: 29 تیر 1397 - 17:24
شریعتمداری تاکید کرد
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه باید شیب رویش واحدهای تولیدی رو به افزایش باشد و از ریزش حتی یک واحد هم جلوگیری کنیم، گفت: ۵۸۶۰ واحد تولیدی در سال ۱۳۹۶ در کشور پروانه بهره‌برداری دریافت کردند.

 

یه گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، محمد شریعمتداری در جمع خبرنگاران استان کردستان اظهار کرد: طرح رونق تولید را از دو سال قبل کلید زده‌ایم و برای واحدهای مشکل دار حوزه صنایع کوچک و متوسط کشور منابعی را برای بحث سرمایه در گردش و فعالیت‌های توسعه‌ای اختصاص داده‌ایم که این طرح در سال ۱۳۹۷ هم ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه حل اساسی مشکلات از طریق سرمایه‌های بانکی امکانپذیر است، افزود: تلاش می‌کنیم از محل منابع موجود در صندوق توسعه ملی، منابعی را در اختیار بانک‌ها قرار دهیم تا قدرت وام دهی بانک‌ها با ایجاد کفایت سرمایه در سیستم بانکی بیشتر از امروز شود.

وزیر صنعت و معدن با اعلام اینکه ۵۸۶۰ واحد تولیدی در سال ۱۳۹۶ در کشور پروانه بهره‌برداری دریافت کردند، عنوان کرد: واحدهای تولیدی مختلفی در ایامی همچون هفته دولت، دهه فجر و ... در کشور و استان کردستان افتتاح خواهند شد.

وی بیان کرد: تعدادی از واحدها هم ممکن است به دلیل نرسیدن مواد اولیه، مشکلات مالی، اختلافات بین سهامداران و ... از گردونه تولید خارج شوند که بایستی تلاش کنیم شیب رویش واحدهای تولیدی رو به افزایش باشد و از ریزش حتی یک واحد هم جلوگیری کنیم.

شریعمتداری ادامه داد: در این راستا ما در کردستان کلینیک بررسی وضعیت واحدهای صنعتی را افتتاح کردیم که تعدادی از اساتید دانشگاهی و مشاوران در آنجا واحدهای تولیدی دارای مشکل را راهنمایی می‌کنند تا نگذارند از گردونه تولید خارج شوند و اگر خارج شدند زودتر به گردونه تولید بازگردانند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید