Performancing Metrics

باید همه ظرفیت‌های حمل و نقل را برای صادرات و واردات فعال کنیم | اتاق خبر
کد خبر: 413804
تاریخ انتشار: 4 مرداد 1397 - 20:31
وزیر راه و شهرسازی؛
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر فعال سازی حمل ونقل بار هوایی از فرودگاه امام(ره) گفت:در شرایط جدید خیلی مهم است که امکانات بخش‌های مختلف حمل و نقل را برای صادرات و واردات بار فعال کنیم.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، عباس آخوندی در حاشیه مراسم افتتاح ۸ طرح توسعه‌ای در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، در جمع خبرنگاران گفت: در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) طرح‌های متعددی را برای افزایش قدرت سرویس‌دهی فرودگاه در نظر داریم.

وی ادامه داد: امروز چندین طرح افتتاح شدند؛ یکی از این طرح‌ها توسعه محل پارک هواپیما و تخلیه و بارگیری که اصطلاحا اپرون نامیده می‌شود، بود. چیزی در حدود ۹۰ هزار متر مربع اپرون به بخش کارگوی (باری) فرودگاه اضافه شد.

آخوندی توسعه امکانات نقل و انتقال بار را در شرایط جدید و با توجه به فشارهای آمریکا حائز اهمیت توصیف کرد و گفت: باید بتوانیم فرودگاه امام خمینی را تجهیز کنیم تا در بخش بار هوایی فعال شود. در شرایط جدید خیلی مهم است که امکانات مختلف بخش‌های مختلف حمل و نقل را برای صادرات و واردات بار فعال کنیم.

وی با بیان اینکه همچنین ۱۱۱ هزار متر هم اپرون مسافری فرودگاه در بخش غربی این مجموعه  افتتاح شد، با اشاره به افزایش تسهیلات برای مسافران در فرودگاه امام خمینی (ره) گفت: نکته دیگری که رخ داد این بود که در ترمینال مسافری چیزی بیش از ۲۰۰۰ متر فضای جدید برای استراحت و استفاده مسافران ورودی و خروجی و ترانزیت تعبیه شد.

این مقام مسئول ادامه داد: همچنین سالنی جدید برای مسافران خارجی که وارد فرودگاه می‌شوند و در نظر دارند ویزای خود را دریافت کنند، افتتاح شد.

آخوندی افزود: در این سالن تمام امکانات از قبیل دریافت روادید، اخذ بیمه، پرداخت عوارض، امکانات رفاهی و ... در یک نقطه تجمیع شده تا مسافر خارجی با آسایش خاطر بتواند ویزای خود را دریافت کند.

این عضو کابینه دولت دوازدهم اضافه کرد: این در این شرایط سخت تحریم‌ها، چنین اقداماتی می‌تواند امکانات و تسهیلات بیشتری را برای خارجی‌هایی که چه در بخش گردشگری و چه با انگیزه تجاری وارد ایران می‌شوند، فراهم کند.

آخوندی در پایان گفت: تمام تلاش ما این بوده که در فرودگاه امام خمینی بتوانیم سیستم‌های نرم افزاری و سخت افزاری را برای افزایش ظرفیت و بهبود خدمات رسانی به مسافران ارتقا دهیم.

در حاشیه این مراسم وزیر راه وشهرسازی همچنین از ترمینال سلام و مراحل توسعه آن بازدید کرد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید