Performancing Metrics

افزایش روزانه قیمت لبنیات | اتاق خبر
کد خبر: 413881
تاریخ انتشار: 6 مرداد 1397 - 15:43
با وجود آنکه در هفته‌های گذشته کارخانه‌های لبنی بدون مجوز قیمت محصولات خود را افزایش داده‌اند طی هفته گذشته هم به صورت روزانه این افزایش قیمت‌ها مجددا اعمال شد و نظارتی بر قیمت‌گذاری و برخورد با این روند صورت نمی‌گیرد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در چند وقت اخیر بازار طلا و سکه با هر نوسانی در حوزه اجتماعی، سیاسی و اقتصادی افزایش قیمت را به خود دید، افزایش قیمتی که به صورت لحظه‌ای در این بازار به ثبت رسید که به نظر می‌رسد در روزهای اخیر این نوسانات لحظه‌ای به محصولات لبنی هم سرایت کرده است!

محصولات لبنی به خصوص شیر، ماست و پنیر از سوی کارخانه‌های مطرح این حوزه به صورت روزانه با افزایش قیمت‌های ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومانی مواجه می‌شوند، این موضوع در حالی رخ می‌دهد که در هفته های گذشته کارخانه‌ها با وجود دریافت ارز دولتی و بدون هیچ دستورالعملی از سوی دستگاه‌های نظارتی اقدام به افزایش قیمت قابل توجه کردند و همچنین ۷۰ درصد قیمت محصولات لبنی که شیرخام بوده تغییر قیمتی نداشته است.

در این زمینه یک منبع آگاه با تائید افزایش قیمت محصولات لبنی گفت: شرکت‌های تولیدی بدون هیچگونه مجوزی از سوی دستگاه‌های نظارتی به ویژه سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرف کنندگان اقدام به افزایش قیمت محصولات کرده‌اند.

همچنین یک توزیع کننده محصولات لبنی گفت: شرکت های بزرگ و به نام تولید محصولات لبنی، با وجود انکه در هفته‌های گذشته قیمت همه محصولات شان را افزایش داده‌اند، در روزهای گذشته هم بدون کوچک ترین اطلاع رسانی، روزانه به طور متوسط ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومان افزایش قیمت را برای محصولاتی همچون شیر، پنیر و ماست اعمال کردند.

به گفته وی، برخی از تولیدکنندگان از افزایش قیمت‌های روزانه پیروی نکردند و در ابتدای هر هفته با ارائه بار جدید افزایش قیمت ۵۰۰ تومان بر قیمت محصولات خود به خصوص شیر لحاظ کرده‌اند.

بررسی‌های میدانی در شطح شهر از واحدهای لبنیاتی سنتی نشان از آن دارد که این واحدها به صورت هماهنگ افزایش قیمتی را اعمال نکرده‌اند و تنها برخی از واحدهای صنفی با کسب اطلاع از افزایش قیمت محصول کارخانه‌ها، افزایش قیمتی را برای محصولات خود لحاظ کرده اند.

حال با این تفاسیر به نظر می رسد که کارخانه‌های لبنی همچون گذشته بدون توجه به دستورالعمل های ابلاغی سازمان حمایت افزایش قیمت را لحاظ کرده‌اند. با این وجود مسئولان سازمان حمایت با پیگیری‌های فراوان، حاضر به پاسخگویی نیستند.

همچنین این عدم پاسخگویی ها به انجمن صنایع لبنی سرایت کرده و رضا باکری به عنوان دبیر این انجمن پاسخگوی پیگیری‌های مکرر در خصوص وضعیت تولید و بازار محصولات لبنی نیست.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید