Performancing Metrics

افتتاح ۱۵ هزار مسکن مهر پرند تا پایان سال | اتاق خبر
کد خبر: 414250
تاریخ انتشار: 14 مرداد 1397 - 20:45
مدیرعامل شرکت عمران پرند خبر داد
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند گفت که در صورت تکمیل خدمات زیربنایی ۱۵ هزار واحد مسکن مهر پرند تا پایان امسال افتتاح می‌شود؛ او هم‌چنین از انعقاد تفاهم‌نامه‌ای برای کمک ۱۵۰ میلیارد تومانی به شهرداری تهران برای تکمیل مترو خبر داد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، امروز نشست خبری محسن وطن‌خواهی مدیرعامل شرکت عمران پرند برگزار شد. او عنوان کرد که ساکنان شهر جدید پرند از نظر سطح تحصیلات جزو باسوادترین مردم ایران هستند. وطن‌خواهی سکونت ۴۸۰ هزار نفر در آینده‌ی نزدیک با توجه به تکمیل واحدهای مسکونی را دور از ذهن ندانست و گفت که شهر جدید پرند تا پنج سال آینده تبدیل به کلانشهر می‌شود.

۶۷۰۰ واحد آماده است اما انشعابات ندارد

وی افزود: شهر جدید پرند به خاطر ۹۶ هزار واحد مسکن مهر که بیشترین تعداد در کل کشور محسوب می‌شود به پایتخت مسکن مهر معروف است. از این تعداد ۶۵ هزار واحد افتتاح شده و ۶۷۶۰ واحد آماده بهره‌برداری است که اگر دارای تامین خدمات و انشعابات بود در هفته دولت آنها را افتتاح می‌کردیم اما هم‌اکنون ۱۵۰۰ واحد آماده است که در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسانیم. برنامه این است که در صورت تامین خدمات زیربنایی و روبنایی همچون آب، برق و فاضلاب ۱۵ هزار واحد را تا پایان سال به بهره‌برداری برسانیم.

با افزایش قیمت مصالح مواجه شدیم

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند با اشاره به افزایش قیمت مصالح ساختمانی در ماه‌های اخیر گفت: این موضوع مقداری ما را اذیت می‌کند اما به هیچ عنوان افزایش قیمت شامل متقاضیان نمی‌شود و بر اساس قیمت‌های نهایی که در سال ۱۳۹۶ اعلام کردیم به تعهدات خود عمل می‌کنیم. انتظار این است که متقاضیان نیز در تکمیل آورده خود همکاری کنند. با این حال مصالح و تجهیزات نهایی دچار رشد قیمت شده‌اند. به طور مثال آسانسور تا چند ماه قبل حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان بود اما هم‌اکنون پیمانکاران باید آن را حدود ۱۰۰ میلیون تومان خریداری کنند.

وطن‌خواهی درباره پروژه‌های در حال احداث اظهار کرد: در چهار قسمت شهر پروژه‌های آماده‌سازی را با بودجه‌ای بالغ بر ۲۴ میلیارد تومان در دست اجرا داریم. ۱۴ مدرسه، ۸ مرکز محله، ۷ بوستان به مساحت ۵۲ هزار هکتار، ۶ زمین بازی، پردیس سینمایی و سالن ورزشی به مساحت ۵ هزار متر مربع در دست احداث و یا مطالعه قرار دارند. این سالن ورزشی در سطح استان کم‌نظیر است و قابلیت برگزاری رقابت‌های بزرگ را دارد. هم‌چنین دو روددره را در دست احداث داریم که برای آن برنامه ۱۸ ماهه در نظر گرفته‌ایم.

احتمال افتتاح مترو پرند تا پایان سال

مدیرعامل عمران پرند هم‌چنین با اشاره به مترو فرودگاه امام (ره) به شهر جدید پرند گفت: ۱۰ روز قبل طی تفاهم‌نامه‌ای با شهرداری تهران تقبل کردیم تا ۱۵۰ میلیارد تومان از طریق تهاتر اراضی خود برای تکمیل مترو به شهرداری کمک کنیم. امیدواریم با این اقدام تا پایان امسال شاهد ورود اولین قطار با حداقل فعالیت باشیم. روز گذشته هم نمایندگان سپاسد برای بررسی زمین‌های ما آمده بودند.

وی شهر پرند را یکی از سه شهر هدف TOD (توسعه حمل و نقل پایه) دانست و افزود: وزیر راه و شهرسازی به پرند توجه ویژه‌ای دارد و این شهر به عنوان یکی از شهرهای پایلوت در زمینه توسعه مبتنی بر حمل و نقل در نظر گرفته شده است. تلاش می‌کنیم این برنامه را از طریق مشارکت اجرا کنیم و از خام‌فروشی پرهیز داریم.

وطن‌خواهی اظهار کرد: درخصوص انرژی‌های پاک نیز چند توربین بادی در حال نصب داریم و جدا از انرژی خورشیدی در تلاش هستیم تا از انرژی باد هم استفاده کنیم. هم‌چنین پرند به عنوان مکانی برای مدیریت بحران شهر تهران در نظر گرفته شده و شمال غربی شهر پرند برای این منظور اختصاص یافته است.

بلندمرتبه‌سازی در پرند اقدام درستی بوده است

مدیرعامل شرکت عمران پرند در پاسخ به سوال که تا چه حد توسعه‌ی عمودی پرند را اصولی می‌دانید اظهار کرد: به طور قطع و یقین شهرسازی در جهان باید حتی‌المقدور از توسعه افقی پرهیز شود. هم‌اکنون شهرهایی در جهان وجود دارد که ۳۰۰۰ نفر در هکتار ساکن هستند. اما موضوع اصلی این است که باید خدمات شهری مناسب تراکم جمعیتی ارایه شود. درخصوص پرند امیدواریم به تدریج این خدمات ارتقا پیدا کند.

پرند تا پنج سال آینده کلانشهر می‌شود

وی با بیان این‌که تا پنج سال آینده پرند به کلانشهر تبدیل می‌شود گفت: افق جمعیتی شهر جدید پرند ۴۸۰ هزار نفر در نظر گرفته شده که با توجه به اتمام واحدهای مسکونی، اسکان این تعداد جمعیت در آینده نزدیک، دور از ذهن نیست. هم‌اکنون نیز از ۹۶ هزار واحد ۶۵ هزار واحد افتتاح شده است. هم‌چنین خوشحالیم که شهر جدید پرند از مردمی با سطح سواد بالا برخوردار است و به همین پشتوانه در سال‌های آینده این شهر توسعه‌ی مناسبی خواهد یافت.

افق جمعیتی شهر جدید پرند ۴۸۳ هزار نفر است که بعضی آن را تا ۸۵۰ هزار نفر نیز پیش‌بینی کرده‌اند. اما جمعیت ساکن در این شهر هم‌اکنون حدود ۹۷ هزار نفر است که از جمله دلایل اقبال پایین به این شهر، نبود خطوط حمل و نقل مناسب و نیز نبود خدمات و زیرساخت‌های زندگی شهری عنوان می‌شود.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید