Performancing Metrics

قیمت‌ نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت | اتاق خبر
کد خبر: 414310
تاریخ انتشار: 16 مرداد 1397 - 11:31
با نگرانی از تحریم نفت ایران؛
در شرایطی که در ماه جولای تولید نفت عربستان افت کرده است، با افزایش نگرانی‌ها در مورد تامین نفت جهان و بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران، قیمت نفت بالا رفت.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، در پایان معاملات روز دوشنبه، پس از این‌که منابعی از اوپک خبر دادند که در ماه جولای تولید نفت عربستان به طرز عیر منتظره‌ای افت کرده است، با افزایش نگرانی‌ها در مورد تامین نفت جهان، در شرایطی که آمریکا تحریم‌های خود علیه ایران را بازگردانده است، قیمت نفت بالا رفت.

قیمت نفت خام برنت ۵۴ سنت در هر بشکه گران شد و در ۷۳.۷۵ دلار به کار خود پایان داد.

نفت خام آمریکا، دابلیوتی‌آی، با ۵۲ سنت افزایش قیمت، در هر بشکه ۶۹.۰۱ دلار بسته شد.

ایالات متحده برخی از تحریم‌های ایران را روز سه‌شنبه دوباره فعال کرد و تحریم‌های نفتی هم قرار است از ماه نوامبر دوباره اجرایی شوند. این ممکن است بر تولید نفت ایران، سومین صادرکننده بزرگ اوپک، تاثیر بگذارد.

دو منبع از اوپک روز جمعه به رویترز خبر دادند که عربستان سعودی در ماه جولای ۱۰.۲۹ میلیون بشکه در روز نفت تولید کرده است که ۲۰۰ هزار بشکه در روز نسبت به ماه جون کمتر است.

این درحالی صورت گرفت که عربستان سعودی و روسیه در ماه جون خواهان افزایش تولید خود در ماه جولای شده بودند و عربستان سعودی وعده داده بود افزایش قابل‌توجهی را در تولید این کشور شاهد خواهیم بود.

استوارت گلیکمن، تحلیل‌گر کالاهای انرژی در شرکت سی‌اف‌آراِی در نیویورک، می‌گوید: قیمت‌ها اخیرا با فرض این‌که عربستان سعودی تولید خود را افزایش داده است افت کرده است. اگر حالا این بحث مطرح شود که آنها نمی‌توانند آن‌قدر که همه امیدوارند تولید خود را افزایش دهند، این می‌تواند فشار رو به بالایی بر قیمت‌های نفت وارد کند.

قیمت نفت برنت ۶.۵ درصد در ماه جولای افت کرد که این شدیدترین سقوط آن از جولای ۲۰۱۶ تا کنون است.

بانک سرمایه‌گذاری آمریکا، جفریز، در یادداشتی اعلام کرد که به نظر می‌رسد افزایش تولید نفت روسیه خیلی بیشتر از آن‌چه تصور می‌شد محدودتر باشد. در این یادداشت اضافه شده است که بازگشت تحریم‌ها بر علیه ایران قیمت‌ها را بالا خواهد برد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید