Performancing Metrics

طلا در سراشیبی ماند | اتاق خبر
کد خبر: 415885
تاریخ انتشار: 19 شهریور 1397 - 18:54
طلا در معاملات روز دوشنبه بازار آسیا که ارزش دلار آمریکا در بحبوحه انتظارات برای افزایش نرخ‌های بهره این کشور در سپتامبر تحکیم شد و همچنین نگرانی‌ها نسبت به تشدید تنش‌های تجاری میان واشنگتن و پکن، افت قیمت اندکی پیدا کرد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۱۹۴.۶۱ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه ۰.۴ درصد کاهش یافته بود.

در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر ثابت بود و در ۱۲۰۰.۳۰ دلار ایستاد.

به گفته جان شارما، اقتصاددان بانک ملی استرالیا، گزارش اشتغال غیرکشاورزی مطلوب آمریکا به فشارهای کاهشی ملایمی بر طلا منجر شد و پس از آن دلار آمریکا نیز همچنان قیمت طلا را تحت فشار قرار می‌دهد و تا زمانی که ارزش دلار بالا می‌ماند، رشد قیمت طلا محدودی خواهد ماند.

آمار اشتغال بهتر از حد مطلوب آمریکا در روز جمعه، انتظارات برای افزایش نرخ‌های بهره از سوی بانک مرکزی این کشور در سپتامبر را تقویت کرد.

بر اساس گزارش رویترز، دلار در معاملات روز دوشنبه به مدد آمار اشتغال و همچنین هشدار رییس جمهور آمریکا نسبت به اعمال تعرفه بالاتر روی ۲۶۷ میلیارد دلار واردات چین علاوه بر تعرفه‌هایی که برای واردات ۲۰۰ میلیارد دلار کالای چینی برنامه‌ریزی شده‌اند، در برابر سبدی از ارزهای بزرگ افزایش یافت.

به گفته شارما، به نظر می‌رسد آمریکا قادر خواهد بود تاثیر جنگ تجاری را تحمل کند، اما این پرسش مطرح است که تا چه مدت بدین منوال خواهد بود. با وضع تعرفه‌ها صادرات آمریکا نیز تاثیرات منفی خواهد دید.

قیمت طلا از ابتدای امسال در بحبوحه افزایش نرخ‌های بهره آمریکا، اختلافات تجاری و بحران ارزی ترکیه که سرمایه گذاران را متقاضی خرید دلار به عنوان یک دارایی امن کرده، بیش از ۸ درصد سقوط کرده است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۱ درصد رشد کرد و به ۱۴.۱۱ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، ۷۸۱.۳۰ دلار معامله شد و هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری ۰.۴ درصد کاهش یافت و به ۹۷۶.۹۷ دلار رسید.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید