Performancing Metrics

آب به تمام روستاهای استان تهران رسیده است؟ | اتاق خبر
کد خبر: 419337
تاریخ انتشار: 5 آذر 1397 - 22:17
تامین آب روستاهای کشور یکی از برنامه‌های اصلی دولت تدبیر و امید در نظر گرفته شد که برای این مهم نیز گام‌های خوبی برداشته شد اما هم‌چنان در برخی مناطق کشور برای تامین این نیاز حیاتی چالش‌هایی وجود دارد.

 

به‌گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، درباره وضعیت تامین آب روستاهای استان تهران باید گفت که ۱۶۰ هزار مشترک در ۴۱۸ روستای استان تهران وجود دارد که برای تامین آب این روستاها تدابیر متعددی در نظر گرفته شده است، به‌گونه‌ای که بر اساس اعلام وزارت نیرو در حال حاضر ۲۸ مجتمع آبرسانی تکمیل و در حال فعالیت هستند و به ۲۲۰ هزار نفر جمعیت از طریق این مجتمع‌ها آبرسانی می‌شود.

در این میان یکی از برنامه‌های آبفای استان تهران، وصل کردن تک روستاها به این مجتمع‌هاست تا کنترل و کیفیت آبرسانی ارتقاء یابد که در این راستا نیز طی سال جاری ۱۲ مجتمع آب‌رسانی با استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی تکمیل شده و ۱۱۱ هزار نفر را تحت پوشش قرار داده است.

در این میان، رضا پوررجب - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تهران - چندی پیش گفت: بالای ۹۰ درصد از روستاهای استان تهران تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی قرار دارد و باید گفت که هیچ روستایی در استان تهران توسط تانکر آبرسانی نمی‌شود.

به گفته وی خوشبختانه آبفای روستایی استان تهران، تنها آبفایی است که هیچ کدام از روستاهای آن آبرسانی با تانکر سیار ندارند. البته ۸۵ روستا توسط دهیاری‌ها تامین آب می‌شوند و مابقی روستاها تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تهران است.

در حال حاضر ۳۵۴ حلقه چاه در این حوزه وجود دارد که تامین آب ۴۱۲ روستا را عهده‌دارند و ۳۰۰۰ لیتر بر ثانیه آب در روستاهای استان تهران تولید می‌شود که باید گفت با توجه به این‌که آب روستاها از آب‌های زیرزمینی تامین می‌شود، کیفیت آب در این حوزه نیز مطلوب است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید