Performancing Metrics

کاهش قیمت سهام در بورس تهران | اتاق خبر
کد خبر: 419429
تاریخ انتشار: 7 آذر 1397 - 17:56
امروز قیمت سهام در گروه‌های مختلف شاهد کاهش بود. در پی این کاهش قیمت شاخص کل وارد کانال ۱۶۳ هزار واحدی شد و شاخص فرابورس نیز ۳۸ واحد پایین رفت.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۳۴۲۷ واحد افت کرد و به رقم ۱۶۳ هزار و ۷۷۲ رسید. همچنین شاخص کل هم وزن با ۲۶۲ واحد افت، تا رقم ۲۷ هزار و ۲۳۷ واحدی پایین آمد.

شاخص آزاد شناور نیز با ۳۸۰۰ واحد کاهش در تراز ۱۷۴ هزار و ۹۶۲ واحدی قرار گرفت. در عین حال شاخص بازار اول و بازار دوم هر کدام به ترتیب ۲۸۸۰ و ۵۱۰۵ واحد افت کردند.

امروز نمادهایی در گروه فلزات اساسی کانه‌های فلزی بانکی و پتروشیمی به کاهش شاخص‌های بازار سهام دامن زدند؛ به طوریکه فولاد مبارکه اصفهان، معدنی و صنعتی گل‌گهر و بانک ملت هر یک به ترتیب ۳۸۶، ۲۸۵ و ۱۴۷ واحد تاثیر کاهنده روی شاخص‌ها داشتند. از سوی دیگر فولاد خوزستان، آلومینیوم ایران و آسان پرداخت پرشین هریک به ترتیب ۲۰، ۱۵ و ۱۲ واحد تاثیر افزاینده روی نماگرهای بازار داشتند .

امروز در گروه فلزات اساسی به جز در معدود نمادهایی قیمت‌ها روند کاهشی را طی کرد. همچنین فعالان بازار سرمایه در گروه کانه‌های فلزی نیز روند قیمت‌ها عموما کاهشی بود.

همچنین خودرویی‌ها و بانکی‌ها نیز امروز کاهش قیمت را تجربه کردند و تعدادی از نمادهای این گروه نسبت به روز گذشته بیش از سه درصد افت قیمت را شاهد بودند. این در حالی است که در تعدادی از روزهای هفته‌های گذشته قیمت سهام این دو گروه با صف خرید و در نتیجه رشد قیمت همراه بود.  

ارزش معاملات بورس اوراق بهادار تهران به رقم ۴۵۷ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از ۱.۵ میلیارد سهم و اوراق مالی بود تعداد معاملات این بازار نیز تا عدد ۱۳۲هزارو ۴۸۹ پیش رفت.

در فرابورس ایران نیز امروز شاهد کاهش شاخص کل بودیم؛ به طوری که این شاخص با افت ۳۸ واحد به رقم ۱۷۷۷ واحدی رسید. ارزش معاملات این بازار رقم ۳۳۷ میلیارد تومان را تجربه کرد و حجم معاملات به رقم ۵۶۷ میلیون سهم و اوراق مالی رسید.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید