Performancing Metrics

اختصاص ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی توسط دولت | اتاق خبر
کد خبر: 419699
تاریخ انتشار: 13 آذر 1397 - 16:58
وزیر صنعت معدن و تجارت خبر داد:
وزیر صنعت معدن و تجارت تسهیلات اشتغال‌زایی دولت در سال جاری را ۲۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: دولت با تلاش خود عیناً این رقم را برای سال آتی قرار داده است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، رضا رحمانی ظهر سه‌شنبه در حاشیه بازدید از کارخانه فولاد شاهرود و در جمع خبرنگاران بابیان اینکه دولت طرح رونق تولید را برای حمایت از تولیدکنندگان ارائه کرده است، تأکید کرد: این طرح سبب شد تا بسیاری از واحدهای صنعتی، معدنی و کشاورزی مجدداً به چرخه تولید بازگردند.

وی افزود: دولت حتی به واحدهایی که بدهی بانکی و یا چک برگشتی داشتند نیز تسهیلات رونق تولید را به شرطی که این وام‌ها به تولید منجر شود، ارائه کرد.

می‌بایست به مقوله تولید داخلی نگاه ویژه‌ای داشته باشیم

عضو کابینه دوازدهم گفت: هفته آینده تمام استانداران و مسئولان وزارت کشور دعوت می‌شوند تا همگی در حوزه ارتقای وضعیت تولید رویکرد ویژه‌ای را اخذ کنیم.

رحمانی به دیدار روز گذشته خود با رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: همان‌طور که معظم له تأکیددارند، می‌بایست به مقوله تولید داخلی نگاه ویژه‌ای داشته باشیم و در این رابطه اما طی هفته گذشته و در زمان بستن بودجه از سوی دولت رئیس‌جمهور چندین جلسه تأکید کردند که تولید و اشتغال ارتقا یابد.

وی افزود: دولت علی‌رغم اینکه در تمام بخش‌ها به ادارات تأکید کرده که صرفه‌جویی کنند، در حوزه اشتغال اما تمام همکاری صورت گرفته‌شده است.

اختصاص تسهیلات ۲۰ هزار میلیارد تومانی به تولید

وزیر صنعت بابیان اینکه منابع موجود در کشور و استان سمنان باید به تولید وارد شود، تأکید کرد: از مدیرکل صنعت معدن استان سمنان می‌خواهیم تا در راستای ارتقای تولید بجنگد تا شاهد رفع موانع و به‌خصوص در حوزه عدم تبادلات بانکی باشیم.

رحمانی بابیان اینکه هفته آینده دولت تبصره ۱۸بودجه را با تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت کشور و صنعت معدن را ارائه می‌کند، بیان کرد: تسهیلات ۲۰ هزار میلیارد تومانی در سال جاری به تولید اختصاص داده‌شده و طی تفاهم‌نامه مذکور همین میزان نیز عیناً برای سال آتی در نظر گرفته‌شده است.

وی افزود: امیدواریم این طرح‌ها در راستای ارتقای تولید و به‌خصوص اشتغال بتواند مؤثر واقع شود لذا مردم و تولیدگران باید بدانند که دولت تأکید ویژه‌ای به مقوله تولید دارد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید