Performancing Metrics

هدرروی ۲۵درصدی آب در ایران به دلیل فرسودگی شبکه | اتاق خبر
کد خبر: 420092
تاریخ انتشار: 22 آذر 1397 - 10:08
مدیرکل دفتر بهره برداری تأسیسات آب گفت: میزان هدرروی آب در کشور به دلیل فرسودگی شبکه به صورت متوسط ۲۵ درصد و در شهرستان گچساران ۳۰ درصد است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، سید علیرضا طباطبایی در حاشیه بازدید از پروژه های آبفای شهری گچساران افزود: پروژه های خوبی در شهرستان گچساران در زمینه آب و فاضلاب شهری انجام شده است.

وی بیان کرد: رویکرد این نهاد استفاده از ثروت تحت اختیار( تأسیات آب، انتقال آب، توزیع آب) است؛ تا جایی که بتوانیم با تکنیک هایی به این ثروت ارتقاء بهره وری را در چرخه امور تأسیس افزایش دهیم.

مدیرکل دفتر بهره برداری تأسیسات آب کشور خاطرنشان کرد: در شهرهای کشور عمدتا در حوزه شبکه با توجه به توسعه آنها وضعیت ترکیب شبکه ممکن است که از ترکیب متوازن برخوردار نباشد. در بخش اصلاح شبکه اقداماتی را باید انجام دهیم، جداسازی پهنای فشاردر شبکه های توزیع می تواند به افزایش چرخه عمر تأسیسات کمک کند.

طباطبایی تصریح کرد: اعتبارات باز سازی به صورت متمرکز در کشور وجود دارد که تلاش می کنیم تا این اعتبارات را به حد معقولی افزایش دهیم. با کمک استانها در کشور تأسیساتی را که نیاز به باز سازی دارند را اولویت بندی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در همین راستا با رویکرد به اینکه با ۲۰ درصد هزینه بتوانیم ۸۰ درصد بهره وری را اجرا کرده و همزمان بحث نگه داری تأسیایت را به صورت گسترده برنامه ریزی می کنیم.

مدیرکل دفتر بهره برداری تأسیسات آب ابراز کرد: میزان هدرروی آب در کشور به دلیل فرسودگی شبکه  به صورت متوسط ۲۵ درصد و در شهرستان گچساران ۳۰ درصد است. شاخص حادثه شبکه توزیع در کشور ۱.۲ و در شهرستان گچساران ۵.۴ است.

طباطبایی تاکید کرد: باید تلاش شود تا آنچه را که در تأسیس در راستای خدمت رسانی به مردم استفاده می شود آن را حفظ و ارتقاء دهیم. در سطح کشورایجاد پروژه های جدید در حوزه آب و فاضلاب پیگیری می شود.

وی اظهار کرد: در فصل روستایی از محل صندوق توسعه ملی اعتبارات خوبی به مجتمع های آبرسانی روستایی تخصیص داده شده است.

مدیرکل دفتر بهره برداری تأسیسات آب کشور با اشاره به اینکه باید پروژه ها را در فواصل منظم زمانی کنترل و نظارت کرد، اضافه کرد: باید دانش نویسی و یا مدیریت دانش را در سازمان اجرا و تجربه و آموزش به دیگران را انجام داد.


انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید