Performancing Metrics

اجرای سیستم‌های نوین آبیاری یکی از طرح‌های اقتصاد مقاومتی | اتاق خبر
کد خبر: 420121
تاریخ انتشار: 22 آذر 1397 - 19:00
حجتی مطرح کرد
وزیر جهادکشاورزی گفت: سیستم‌های نوین آبیاری یکی از طرح‌های اقتصاد مقاومتی است که مورد حمایت دولت، مجلس و مقام معظم رهبری است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، محمود حجتی امروز(پنجشنبه) در حاشیه افتتاح چند طرح جهاد کشاورزی در شهرستان گلپایگان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: سیستم‌های نوین آبیاری یکی از طرح‌های اقتصاد مقاومتی است که مورد حمایت دولت، مجلس و مقام معظم رهبری است. در این طرح ها ۸۵ درصد آورده سهم دولت و مابقی سهم مردم است.

وی ادامه داد: آب در کشور ما فوق العاده محدود و گوهر گرانبهایی است ضمن اینکه امیدواریم با بذرهای مرغوب و اجرای اصول مکانیزاسیون و امور مربوطه بتوانیم بهره‌وری را نیز افزایش دهیم.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: تسهیلات در بودجه سال جاری و آینده جدا از ۱.۵ میلیارد دلاری که در مجلس تحت عنوان وام روستایی عشایری تصویب شد، دیده شده و این اعتبارات تمام یارانه‌ای است یعنی بخشی از سود مورد انتظار بانک‌ها را از محل منابعی که تصویب شده است، دولت تامین می‌کند.

حجتی خاطرنشان کرد: امیدواریم این اعتبارات در مناطق کم برخوردار استفاده شود، البته در شاخه‌های مختلف فعالیتی فرق می‌کند و از نرخ های ۴ و ۶ درصد تا ۱۵ درصد تسهیلات وجود دارد و در سرمایه‌گذاری در زیرساخت، تولید و خدمات بعد از تولید می‌تواند موثر باشد.

وی در پاسخ به این سوال که بودجه این وزارتخانه در سال آینده کاهش و یا افزایش خواهد داشت؟ گفت: بودجه هنوز نهایی نشده  و با توجه به نقطه نظراتی هم که اخیرا بوده است دخل و تصرفات مجددی شده که باید تجدید نظر دوباره‌ای در آن شود.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید