Performancing Metrics

به دلیل محدودیت تسهیلات اجرای طرح‌ها اولویت‌بندی شد | اتاق خبر
کد خبر: 420156
تاریخ انتشار: 23 آذر 1397 - 17:17
معاون وزیر تعاون اعلام کرد
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه به محدودیت منابع مالی و تسهیلات بانکی، هم اکنون طرح‌های فعال در اولویت دریافت تسهیلات قرار گرفته‌اند و سپس طرح‌های نیمه فعال و طرح‌های ایجادی در اولویت هستند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، عیسی منصوری در جمع صاحبان طرح‌های تولیدی شهرستان اهر با اشاره به استعدادها و قابلیت‌های صنایع دستی این منطقه گفت: با وجود اینکه آذربایجان شرقی یکی از قطب‌های مهم تولید فرش و صنایع دستی در کشور است، اما حضور کم‌رنگی در بازارهای جهانی دارد و باید با برندسازی مناسب و ارتقای کمی و کیفی تولیدات، حضور در بازارهای جهانی و حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی را را تقویت کنیم.

وی افزود: در شرایط فعلی راه‌اندازی طرح‌های بزرگ در مناطق کمتر توسعه یافته به جهت نبود زیرساخت‌های لازم میسر نبوده و باید تلاش کنیم طرح‌های زودبازده متداول در هر منطقه‌ای از جمله حوزه خدمات، گردشگری، صنایع دستی و کارهای سنتی و محصولات کشاورزی و فرآورده های لبنی و دامی توسعه دهیم.

منصوری با تأکید بر اینکه با اعطای تسهیلات بانکی اشتغال محقق نمی‌شود، گفت: باید ابتدا زمینه‌های اشتغال را با خود اتکایی و کارهای ابتکاری که نیاز به کمترین سرمایه دارد خودمان فراهم کنیم و در صورت موفقیت برای توسعه آن از تسهیلات بهره‌مند شویم.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: شهرستان‌ها برنامه‌ای متناسب با نیازها و قابلیت‌های منطقه را به عنوان برنامه توسعه‌ای اشتغال تعریف کنند و با آسیب شناسی موانع و مشکلات این موارد را با مشارکت مردم و مسئولان احصاء کنند و قطعا وزارت تعاون آماده همراهی با کارآفرینان در توسعه و تقویت این موارد با سازو کارهای حیطه وظایف این وزارتخانه است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید