Performancing Metrics

پایان تحریم آمریکا علیه بزرگترین تولیدکننده آلومینیوم جهان | اتاق خبر
کد خبر: 420410
تاریخ انتشار: 29 آذر 1397 - 14:53
وزارت خزانه‌داری آمریکا به کنگره این کشور اطلاع داد قصد دارد تا ۳۰ روز دیگر به تحریم‌ها علیه تولیدکننده آلومینیوم روسال و دو شرکت دیگر خاتمه دهد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در این اطلاعیه آمده است دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری دریافته است سازماندهی و تغییرات مدیریت در شرکتهای روسال، JSC EuroSibEnergo  و En+ Group plc، امکان خروج آنها را از فهرست تحریم‌ها فراهم کرده است.

اما اولگ دریپاسکا، شهروند قدرتمند روسی همچنان تحت تحریم خواهد ماند و اموالش بلوکه هستند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا این شرکتها را به دلیل اینکه تحت مالکیت و کنترل اولگ دریپاسکا قرار داشتند، تحریم کرده بود.

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا تهدید کرد این شرکتها همچنان زیرنظر خواهند بود و در صورتی که از مقررات تحریم تخلف کنند، با عواقب شدیدی مواجه خواهند شد.

براساس گزارش پلاتس، آمریکا در ششم آوریل هفت چهره روسی قدرتمند، ۱۲ شرکت تحت کنترل آنها و ۱۷ مقام ارشد روسیه را هدف تحریم قرار داد. اشخاص و شرکتهای تحت تحریم قادر به دسترسی به سیستم بانکی آمریکا نبوده و معامله با آنها ممنوع است.

تصمیم آمریکا برای تحریم شرکت روسال، بازارهای جهانی را ملتهب کرده و به صعود چشمگیر قیمتها منجر شده بود. همچنین کارخانه‌های خودروسازی اروپایی در معرض خطر تعطیلی قرار گرفته بودند. دریپاسکا در روسال ۴۸ درصد سهم داشت و این شرکت را از طریق توافق سهامداری با سایرین از جمله شرکت گلنکور و ویکتور وکسلبرگ که وی نیز تحت تحریم است، کنترل می‌کرد.

روسال حدود ۶ درصد از آلومینیوم جهان را تولید می‌کند و معادن، کارخانه‌های ذوب و پالایشگاه‌هایی را در سراسر جهان از گینه تا ایرلند، روسیه و جامائیکا اداره می‌کند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید