Performancing Metrics

تاثیر اردوغان بر رای ترامپ برای خروج نظامی از سوریه | اتاق خبر
کد خبر: 420472
تاریخ انتشار: 30 آذر 1397 - 22:08
رسانه های ترک گزارش دادند؛
رسانه های ترکیه امروز اعلام کرده اند که وعده اردوغان به ترامپ مبنی بر پاکسازی داعش از سوریه موجب اتخاذ تصمیم برای خارج کردن نظامیان آمریکایی از سوریه شده است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، خبرگزاری فرانسه به نقل از رسانه های ترک می نویسد: «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا تصمیم شوک آور خود درباره خارج کردن نظامیان آمریکایی از سوریه را در هنگام گفتگوی تلفنی با «رجب طیب اردوغان» همتای ترکیه ای خود و بعد از آنکه اردوغان عنوان داشت ترکیه می توواند بقایای داعش را از سوریه پاک کند، اتخاذ کرد.

به نوشته رسانه های ترکیه، ترامپ بعد از شنیدن این اظهارات، به جان بولتون مشاور امنیت ملی خود دستور داده تا مقدمات خروج نظامیان آمریکایی از سوریه را آماده کند.

هر چند تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای خارچ کردن نظامیان این کشور از سوریه موجب ناراحتی همپیمانان واشنگتن شده اما با این وجود روز گذشته  ترامپ در پیامی توییتری و در ادامه اظهارنظر درباره خروج نیروهای این کشور از خاک سوریه مدعی شد: علیرغم دروغ‌پراکنی‌های رسانه‌ای، روسیه، ایران و سوریه از خروج نیروهای آمریکایی خوشحال نیستند چراکه اکنون مجبورند بدون ما با داعش و دیگران بجنگند!

وی در پیامی دیگر مدعی شد: آیا آمریکا می‌خواهد بی هیچ مزیتی و به قیمت قربانی کردن جان‌های عزیز و تریلیون‌ها دلار برای دفاع از آنهایی که عمدتاً قدرنشناس هستند، پلیس خاورمیانه باشد؟ آیا می‌خواهیم برای همیشه آنجا بمانیم؟ حالا بالاخره نوبت دیگران است که بجنگند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید