Performancing Metrics

تیغ قوه قضائیه باید علیه مفسدان اقتصادی تیز باشد | اتاق خبر
کد خبر: 420783
تاریخ انتشار: 7 دی 1397 - 19:54
آیت الله خاتمی در نماز جمعه تهران:
خطیب نماز جمعه تهران تأکید کرد:آنهایی که می‌خواهند فتنه آفرینی کنند بدانند که حماسه ۹ دی قابل تکرار است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، آیت الله سید احمد خاتمی در خطبههای این هفته نماز جمعه تهران به تشریح ابعاد خودشیفتگی سیاسی پرداخت و اظهار داشت: خودشیفتگی سیاسی یعنی آنکه تحلیل خود را بهتر از تحلیل دیگران بدانند، در صورتی که راه مقابله با خودشیفتگی این است که حرف دیگران شنیده شود.

وی دومین بعد، خود شیفتگی سیاسی را کم تحملی و بی تحملی دانست و افزود: کسی که وارد عرصه سیاست می شود باید تحمل او به اندازه دریا باشد؛ متاسفانه ظرفیت برخی سیاسیون به اندازه ته استکان هم نیست و این بدین معنی است که خود شیفتگی وجود دارد.

خطیب نماز جمعه تهران تاکید کرد: تحمل مخالف مقابل خود شیفتگی سیاسی است.

آیت الله خاتمی، باند سالاری و گروه سالاری را سومین عامل خود شیفتگی سیاسی عنوان کرد و گفت: نقطه مقابل آن شایسته سالاری است.

وی ضمن تبریک میلاد حضرت عیسی مسیح (ع)، اظهارداشت: ما که مسلمان و شیعه هستیم، حریم ویژه ای برای این پیامبر خدا قائل هستیم و معتقدیم که ایشان به آسمان رفته اند و با ظهور حضرت بقیه الله اعظم (عج) به زمین خواهند آمد و به امام زمان (عج) اقتدا خواهند کرد.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه مسیحیان جهان بیایید و آبروی حضرت عیسی مسیح (ع) را حفظ کنید، گفت: متاسفانه حاکمان کشورهای اروپایی آبروی این پیامبر بزرگ را برده اند و قطعا اگر ایشان امروز در میان مردم جهان حضور داشتند، در صف مقدم ابراز تبری از جنایتکارانی که لکه ننگ مسیحیت هستند حرکت می کردند.

آیت الله خاتمی تصریح کرد: حاکمان استکباری چون ترامپ خود را مسیحی می دانند و وی می گوید که من در عمرم فقط انجیل را مطالعه کرده ام و مسیحیان جهان هم باید با صدای بلند ابراز تبری از آمریکا و سیاست های مقامات این کشور داشته باشند.

وی در خطبه دوم  با اشاره به درگذشت مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی، گفت: ایشان فقیهی بزرگوار و از یاران شهید آیت الله صدر، از کارگزاران باوفای نظام جمهوری اسلامی و برادر سه شهید بودند.

خطب نماز جمعه تهران افزود: آیت الله هاشمی شاهرودی الگویی برای حوزه علمیه بودند و دین را مانند سیاست می دانستند و معتقد به حاکمیت دین در صحنه بودند و همچنین از بُن جان ارادتمند به مقام معظم رهبری بودند.

آیت الله خاتمی ضمن ابراز تأسف به علت حادثهای که در دانشگاه علوم و تحقیقات تهران رخ داد، تأکید کرد: ضمن طلب مغفرت برای درگذشتگان و صبر برای بازماندگان و همچنین شفای عاجل برای مجروحان، امیدواریم دیگر شاهد چنین حوادثی که همراه با تقصیر است، نباشیم.

وی تاکید کرد: همچنین بر خود لازم میدانم که از قوه قضائیه به جهت جلوه های برجسته قاطعیتی که طی یک ماه گذشته انجام داد و با مفسدان اقتصادی برخورد کرد، تقدیر و تشکر کنم.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: امیدواریم که این تیغ همچنان علیه مفسدان اقتصادی تیز باشد و قوه قضائیه در سالم سازی جامعه در همه عرصه ها تلاش های لازم و کافی را داشته باشد.

وی با اشاره به پویش دانشجویی روزه نجات در حمایت از مردم یمن، گفت: این حرکتی مقدس و پویس مقتدری است و از دانشجویان چنین حرکات حماسی قابل انتظار است، در شرایطی که مردم مظلوم یمن در اوج سختی و مظلومیت هستند و دانشجویان با این پویش از آنان حمایت کردند و امیدواریم که درد مردم یمن شنیده شود.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به فرارسیدن هفتم دی ماه سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی، خاطرنشان کرد: به فرمان امام (ره) در سال ۵۷ نهضت سوادآموزی شکل گرفت و انصافا موفق بوده است به گونهای که نرخ باسوادی ۴۷ درصدی در سال ۵۵ به نرخ باسوادی ۹۴ درصدی در سال ۹۵ رسیده است و امیدواریم این کار به گونه ای پیش رود که ما هیچ بیسوادی در کشور نداشته باشیم.

آیت الله خاتمی درباره حماسه ۹ دی، تاکید کرد: این حماسه در تاریخ انقلاب ماندگار شده است و به خوبی رهبر معظم انقلاب نام این حرکت ارزشمند مردم را حماسه نامیدند و فرمودند که در قضایای ۹ دی هم عاشورا به کمک ملت آمد و حماسه بزرگ و ماندگاری را ملت خلق کردند و این حماسه به معنای کاری افتخارآفرین و شجاعانه است که با مهارت انجام شد.

وی ادامه داد: مردم در این حماسه شعارهایی دادند مبنی بر اینکه «این همه لشگر آمده، به عشق رهبر آمده» که به خوبی مؤید بیعت مردم با ولایت است و دیگر شعاری که آنان به کرات استفاده کردند آن بود که «ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند».

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه ۹ دی حماسه حضور بود، تصریح کرد: مؤمنان در هر عرصه ای که حضورشان ضرورت داشته باشد، حضور دارند و این حماسه مردمی را خلق کردند.

آیت الله خاتمی تأکید کرد: از سوی دیگر سال ۸۸ جلوه بصیرت ملت بود، چرا که در آن سال اردوگاه اوباما، رژیم صهیونیستی، منافقان ضدخلق، فدائیان خلق، سلطنت طلبان پست و منفور، فراری ها و همه وادادگان از یک سو و در مقابل اردوگاه مردم، بسیجیها و حزب اللهی ها تشکیل شد و مردم نشان دادند که از خواص این امت هستند و به وقت دشمن را تشخیص دادند و به خوبی با آنان مقابله کردند.

وی با تأکید بر اینکه ۹ دی از جنس عاشورا و کربلا بود متذکر شد: مردم دیگر تحمل نکردند که در روز عاشورا با عزاداران حسینی برخورد می شود و منافقان با امام حسین (ع) دعوا داشتند.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: منافقان شعار دادند که مرگ بر اصل ولایت فقیه و باطن خود را نشان دادند و شور حسینی و کربلایی به دادِ انقلاب اسلامی رسید.

وی تأکید کرد: به همه آنهایی که می خواهند فتنه آفرینی کنند هشدار میدهم که حماسه ۹ دی قابل تکرار است.

آیت الله خاتمی به حوادثی که در فرانسه رخ می دهد پرداخت و گفت: این مسئله حاکی از آن است که همان طور که سوسیال دموکراسی شرق فرو ریخت، صدای شکسته شدن استخوان های لیبرال دمکراسی غرب هم به گوش می رسد.

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: به گزارش خود آمریکایی ها، ترامپ در ۷۰۰ روز از ریاست جمهوری خود، ۷ هزار دروغ گفته است و این مسئله به معنای در شیب سقوط بودن لیبرال دموکراسی غرب است.

آیت الله خاتمی با اشاره به خروج نظامی های آمریکا از سوریه، تصریح کرد: این مسئله حاکی از شکست آمریکا در منطقه است و استعفای وزیر دفاع آمریکا هم در این راستاست.

وی ادامه داد: آنها که تا دیروز می گفتند بشار اسد «نه»، امروز می گویند که ما از این شعار دست برداشته ایم و در حال بازگشایی مجدد سفارتخانه های خود در دمشق هستند و این مسئله نشان می دهد که تلاش های نیروهای مقاومت جواب داده است.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به سفر مخفیانه ترامپ به عراق، گفت: رئیس جمهور آمریکا مخفیانه و در تاریکی شب و در هواپیمایی چراغ خاموش حدود ۴ ساعت در پایگاه نظامی عین الاسد می ماند و می رود.

آیت الله خاتمی تصریح کرد: بسیار غم انگیز است که رئیس جمهور آمریکا ناچار و به صورت مخفیانه به خاورمیانه سفر کرده است و این در حالی است که ۷ تریلیون دلار در خاورمیانه خرج کرد اما به اهدافش نرسید و در واقع این اعتراف به دنیای عجز و خفت و البته حقانیت مردمی است که همواره شعار مرگ بر آمریکا می دهند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید