انتخابات دوره نهم بسیار پرشور است | اتاق خبر
کد خبر: 422107
تاریخ انتشار: 6 بهمن 1397 - 10:44
سیدرضی حاجی آقامیری کاندیدای انتخابات نهمین دوره هیات نمایندگان اتاق تهران:
رضی میری عضو هیأت نمایندگان اتاق تهران با اشاره به نقش ارزنده و شایان توجه هیات رئیسه اتاق تهران در دوره هشتم گفت: در انتخابات دوره نهم به جز ائتلاف برای فردا مابقی ائتلاف ها به احتمال بسیار زیاد به شکل گذشته حضور نخواهند داشت .

رضی میری کاندیدای انتخابات نهمین دوره هیات نمایندگان اتاق تهران که با ائتلاف برای فردا در انتخابات این دوره شرکت دارد در گفتگو با «اتاق نیوز» درخصوص مهم ترین اقدامات صورت گرفته در اتاق تهران طی دوره هشتم اظهار داشت: اگرچه اساسا انتخابات به منظور انتخاب اعضای جدید هیئت نمایندگان و بالتبع انتخاب هیئت رئیسه جدید انجام می شود لیکن از نظر بنده انتخابات دوره هشتم علاوه بر آن و با توجه به برنامه ای که ائتلاف برای فردا ارائه کرده بود و اینکه اکثریت قاطع منتخبین از این ائتلاف بودند به تغییر اساسی در بدنه اتاق تهران نیز منجر شد و موجب شد گام های اساسی به سوی پیشرفت و توسعه برداشته شود و در نتیجه شاهد تغییرات بسیار مثبتی باشیم .
وی افزود: مدیریت و همکاری هیات نمایندگان دوره هشتم به گونه ای بود که اگر نقطه ضعفی هم باشد در مقابل نقاط قوت به چشم نمی آید و این میزان از همدلی جای تشکر و قدردانی دارد .
وی در خصوص نقاط مثبت عملکرد اتاق تهران در این دوره یادآور شد: پیاده سازی سیستم جدید در اداره اتاق و در ارتباط با اعضای آن و همچنین عملکرد خوب اکثریت کمیسیون های تخصصی در اتاق چشمگیر بوده و می توان گفت تعامل مثبت و سازنده و صراحت بیان اتاق تهران در طرح مسائل و مشکلات بخش خصوصی موجب شد در بسیاری از موارد نقطه نظرات این بخش را به سمع و نظر تصمیم گیرندگان برسانیم و تا جایی که اتاق تهران می توانست قانونا از توان خود استفاده کند حداکثر بهره را در جهت نیل به اهداف خود برده است .
رضی میری اظهار داشت: با توجه به اینکه مدت زمان چهار سال برای اهداف مشخص شده در دوره هشتم مهلت محدودی به نظر می رسید با پیگیری و ادامه این روند در دوره نهم می توانیم شاهد تغییرات به مراتب مثبت تر باشیم زیرا در زمان انتخابات دوره هشتم در بسیاری زمینه ها باید تغییرات و اصلاحاتی رخ می داد و چهار سال بعدی می تواند به شکوفایی در جهت نیل به این اهداف بیانجامد .
وی حل اختلافات موجود میان دولت و بخش خصوصی را به عنوان مهمترین هدف در انتخابات این دوره عنوان کرد و افزود: این مهم در زمره سر فصل های اساسی فعالیت در دوره هشتم بوده و در دوره بعدی هم در تلاش خواهیم بود نظرات خود را به مجموعه دولت و هیات دولت منتقل کنیم و امیدواریم که دولت بیش از زمان کنونی حس همکاری با بخش خصوصی داشته باشد زیرا برخی سوءتفاهم ها بین این دو بخش همچنان پابرجاست. تمامی تمرکز اتاق تهران باید معطوف به استیفای حقوق بخش خصوصی باشد. در این مسیر می بایست دولت به جای ورود به فعالیت های اقتصادی به قانون گذاری و سیاست گذاری برای اقتصاد کشور و البته با نظر خواهی از بخش خصوصی بپردازد .
کاندیدای انتخابات نهمین دوره هیات نمایندگان اتاق تهران اذعان داشت: در راس اهداف اصلی مجموعه قبلی اتاق مسئله گفتگو با دولت در ارتباط با این مهم بود که بخش خصوصی از سهمی که باید در اقتصاد داشته باشد بی بهره است، لذا درصدد هستیم در این دوره به جمع بندی لازم در این خصوص برسیم تا بخش خصوصی به جایگاه واقعی خود در حوزه اقتصاد دست یابد زیرا بسیاری از آسیب هایی که در بخش اقتصادی شاهد آن هستیم ناشی از همین امر بوده است.همچنین در خصوص وضعیت بنگاه های اقتصادی و صنایع کوچک در حوزه صنعت، تجارت و اقتصاد باید حمایت جدی انجام شود .
وی با اشاره به حضور خود در ائتلاف برای فردا در خصوص برخی گمانه زنی ها مبنی بر سکوت و خاموشی انتخابات دوره نهم، خاطر نشان ساخت: برای بنده روشن نیست که چرا برخی عنوان می کنند انتخابات این دوره پر شور نیست زیرا ما در حال حاضر به مرحله ای از انتخابات نرسیده ایم که درکی از وجود یا عدم شور پیدا کنیم از نظر من باید صبر کرد زیرا هنوز فعالیت انتخاباتی شروع نشده است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید