Performancing Metrics

خرید هواپیمای دست دوم به صلاح نیست | اتاق خبر
کد خبر: 423268
تاریخ انتشار: 30 بهمن 1397 - 19:31
نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس:
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اظهارات وزیر راه درباره خرید هواپیمای دست دوم گفت: هواپیماهای دست دوم قابل اطمینان نیستند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، سید احسن علوی با اشاره به برنامه ریزی وزیر راه و شهرسازی برای خرید هواپیماهای جدید گفت: وزارت راه برنامه ریزی دقیقی برای خرید هواپیمای جدید صورت داده و در چند وقت اخیر مذاکراتی با کشورهای مختلف انجام شده است.

نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در مصاحبه های وزیر راه موضوع خرید هواپیمای دست دوم مطرح شده، اما به نظر من خرید این هواپیما قابل اطمینان و اعتماد نیست.

وی تصریح کرد: اگر وزارت راه و شهرسازی به دنبال نوسازی ناوگان هوایی است، باید خرید هواپیماهای نو و جدید در دستور کار قرار گیرد و خرید هواپیماهای دست دوم به صلاح نیست، زیرا خرید هواپیماهای دست دوم برای کشور بسیار گران تمام می شود.

علوی گفت: در گذشته تعدادی هواپیمای دست دوم خریداری شد، اما بعد از گذشت مدتی این هواپیماها دچار مشکل و نقص شد، از این رو در شرایط کنونی اولویت اصلی در این حوزه باید خرید هواپیماهای نو باشد.

نماینده مجلس دهم افزود: البته در بحث خرید هواپیماهای جدید و نو مسئله تحریم ها در میان است؛ از این رو باید راه کار و سازوکاری برای دور زدن تحریم اندیشیده شود. در حال حاضر سرمایه گذارانی در کشور وجود دارند که برای خرید هواپیماهای نواعلام آمادگی کرده اند.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه ترکیه و عراق دو گزینه اصلی برای همکاری با ایران در خرید هواپیماهای نو هستند، تصریح کرد: صحبت هایی با این دو کشور مطرح شده و شرکت هایی در عراق برای تحقق این موضوع اعلام امادگی کرده اند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید