Performancing Metrics

تشدید بازرسی‌ها در ایام منتهی به سال نو | اتاق خبر
کد خبر: 423826
تاریخ انتشار: 13 اسفند 1397 - 15:47
رئیس سازمان ملی استاندارد خبر داد:
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران از افزایش گشت‌های بازرسی از ابتدای ماه جاری خبر داد و گفت که در یکی از بازرسی‌های اخیر این سازمان ۹۰۰۰ سیلندر غیر استاندارد کشف شده است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، امروز (دوشنبه) مراسم امضای تفاهم‌نامه بین سازمان ملی استاندارد ایران و منطقه آزاد کیش با حضور رؤسای دو مجموعه برگزار شد.

در این نشست نیره پیروزبخت - رئیس سازمان ملی استاندارد ایران - با بیان اینکه سازمان ملی استاندارد به تناسب زمان‌های مختلف اقدامات متمرکزی در راستای حفظ سلامتی و ایمنی مردم انجام می‌دهد، از افزایش گشت‌های بازرسی از ابتدای ماه جاری خبر داد و گفت: برای مثال در سال جاری از اول فروردین تا ۱۲ اسفند امسال حدود ۳۲۳ هزار واحد صنفی بررسی شده، اما این بازرسی‌ها در ایام اسفند و فروردین خیلی بیشتر است.

وی افزود: نمونه برداری‌هایی که از سطح بازار انجام شده نیز از ابتدای سال تا دوازدهم اسفند حدود ۱۴ هزار مورد بوده اما در این ۱۷ روز باقیمانده تا آخر سال حداقل ۳۵۰ هزار واحد صنفی نمونه برداری خواهد شد.

پیروز بخت با اشاره به اینکه در این مدت بازار از نظر عرضه کالای بی‌کیفیت ناامن می‌شود، تصریح کرد: آمار نهایی بررسی‌ها پایان سال اعلام خواهد شد اما به عنوان نمونه در یکی از گشت‌ها حدود دو ماه پیش ۹۰۰۰ سیلندر سی ان جی غیر استاندارد کشف شد که همراه تولیدکنندگان خودرو فراخوان دادیم و این سیلندرها بازگردانده شد و در حال انهدام هستند.

وی افزود: برای واحدهایی که تخلف می‌کنند خط تولید متوقف می‌شود یا پرونده به دستگاه قضائی منتقل می‌شود و برخوردهایی قضائی صورت می‌گیرد.

در ادامه غلامحسین مظفری - مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش - نیز از برگزاری جشن جهانی نوروز در ایام تعطیلات در جزیره کیش خبر داد که تاکنون هشت کشور رسماً برای اجرای آن اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی افزود: نوروز یکی از ایامی است که بیشترین حجم مسافر به کیش سفر می‌کند و پیش‌بینی می‌شود که ۳۲۰ تا ۳۵۰ هزار مسافر داشته باشیم.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید