Performancing Metrics

خط لوله فرآورده اهواز فردا عملیاتی می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 424639
تاریخ انتشار: 5 فروردین 1398 - 21:45
معاون وزیر نفت:
معاون وزیر نفت در امور پالایشی گفت: بنزین سر ریز شده این خط لوله با تلاش همکاران به کانال هدایت و با پاشیدن آب روی آن مهار شد و امیدواریم این خط لوله فردا صبح دوباره در سرویس قرار گیرد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، علیرضا صادق‌آبادی درباره حریق خط لوله ۱۶ اینچ ارسالی بنزین با اشاره به اینکه این حادثه صبح امروز (دوشنبه، پنجم فروردین ماه) اتفاق افتاده است، افزود: این خط لوله مربوط به شرکت خطوط مرکزی اهواز در نزدیکی منیفولد سبزآب دزفول در استان خوزستان است که به علت پوسیدگی دچار نشتی و بنزین‌ریزی شد.

وی با اشاره به اینکه بنزین سر ریز شده این خط لوله با تلاش همکاران به کانال هدایت و با پاشیدن آب روی آن مهار شد، اظهار کرد: امیدواریم این خط لوله فردا صبح دوباره در سرویس قرار گیرد.

معاون وزیر نفت با تأکید بر اینکه عکس‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی در خصوص آتش‌سوزی وجود دارد مربوط به این خط نیست، ادامه داد: کشاورزها از ترس نشر بنزین به زمین‌های کشاورزی، بنزین هدایت شده در کانال را آتش زده بودند که به سرعت آتش داخل کانال از سوی آتش‌نشانی خطوط لوله خاموش و بنزین داخل کانال هم جمع‌آوری شد.

همچنین حمیدرضا کیهان‌پور، مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه خوزستان در این باره توضیح داد: این حادثه به دلیل شکستگی خط لوله‌ای که فرآورده را با ظرفیت ۹۰ هزار بشکه از اهواز به سمت شمال خوزستان هدایت می‌کند، در نزدیکی شهرستان شوش به وقوع پیوست و حریق ناشی از انتقال فرآورده روی کانال آب کشاورزی مجاور خط لوله بود.

وی تاکید کرد: در ساعات اولیه، حریق از سوی سه دستگاه خودروی آتش‌نشانی منطقه و همچنین امدادرسانی مسئولان محلی شهرستان‌های شوش و اندیمشک مهار شد و هم‌اکنون عملیات رفع شکستگی توسط همکاران خطوط لوله و مخابرات منطقه خوزستان در حال انجام است که با توجه به شدت بارش‌ها در منطقه پیش‌بینی می‌کنیم حداکثر تا ۲۴ ساعت آینده پایان یابد و خط لوله عملیاتی شود.

مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه خوزستان، اخبار مبنی بر تخلیه روستاهای اطراف خط لوله را کذب دانست و تصریح کرد: خوشبختانه هیچ خسارتی به مردم و روستاهای اطراف خط لوله وارد نشده است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید