Performancing Metrics

ظرفیت مخازن سدهای استان خوزستان تقریبا تکمیل شده است | اتاق خبر
کد خبر: 424838
تاریخ انتشار: 9 فروردین 1398 - 17:57
یک مقام مسئول در وزارت نیرو:
یک مقام مسئول گفت: طی ۷۲ ساعت گذشته بیش از سه میلیارد مترمکعب آب وارد سدهای خوزستان شده است که با ورود سیلاب‌های اخیر ظرفیت مخازن سدهای استان تقریباً پر شده است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، داریوش بهارلویی، مدیر دفتر برنامه‌ریزی منابع آب سازمان آب و برق خوزستان با بیان اینکه طی ۷۲ ساعت گذشته بیش از سه میلیارد مترمکعب آب وارد سدهای خوزستان شده است، اظهار داشت: بارش‌های کم سابقه سال آبی جاری باعث شده است که نزدیک به ۲۴ میلیارد مترمکعب آب وارد سدهای استان خوزستان شود که این رقم حدود ۳۰ درصد آب‌های سطحی کشور است.

وی با اشاره به اینکه با ورود سیلاب‌های اخیر ظرفیت مخازن سدهای استان تقریباً پر شده است، ادامه داد: با توجه به پیش بینی‌های سازمان هواشناسی مبنی بر وقوع بارندگی‌های شدید در روزهای یکشنبه تا دوشنبه هفته آینده و وقوع بارش‌های شدید در استان خوزستان نیاز است تا برای کنترل مخازن سدها و جلوگیری از بروز سیلاب‌های بسیار بزرگ‌تر بخشی از آب سدها را خالی کنیم.

این مقام مسئول گفت: آب رودخانه‌های استان بالا آمده و متأسفانه برخی از روستاها آسیب دیده‌اند.

بهارلویی تاکید کرد: با توجه به اینکه تعدادی از روستاهای پایین دست حاشیه رودخانه کرخه و دز تحت تأثیر سیلاب قرار خواهند گرفت لازم است دستگاه‌های ذیربط و مسئول در اسرع وقت جهت حفاظت از شهروندان و روستاها و تأسیسات در معرض خطر آب‌گرفتگی حاشیه رودخانه کرخه و دز اقدامات و تمهیدات لازم را به عمل آورند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید