Performancing Metrics

لاریجانی: مردم نگران جبران خسارت نباشند | اتاق خبر
کد خبر: 425097
تاریخ انتشار: 15 فروردین 1398 - 10:12
در نشست ستاد بحران لرستان
رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان سفرش به لرستان گفت: به مردم خسارات زیادی در زمینه خانه، دام و کشاورزی وارد شده که باید کاری کنیم نگرانی نداشته باشند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، علی لاریجانی در نشست ستاد بحران استان لرستان اظهار کرد: اکنون شرایط مردم لرستان به دلیل سیل اخیر بسیار ویژه است و ارزش دارد مسئولان از جمله معاونان وزرا که اینجا هستند، برنامه‌های ملی خود را چند روز لغو کرده و در استان مستقر شوند.

وی افزود: اولین مسأله استان، راه و ارتباطات است که همچنان در برخی مناطق حل نشده و تا این مسأله برطرف نشود، نمی‌توان آب، برق و گاز را وصل کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با سازمان برنامه و بودجه برنامه‌ریزی می‌شود که منابعی در اختیار استاندارها قرار گیرد تا برای هزینه‌های فوری صرف شود.

لاریجانی بیان کرد: لایروبی رودخانه‌ها به خصوص در خرم‎آباد و پلدختر مسأله‌ای جدی است که با توجه به بارش‌های ۲۰ فروردین و اردیبهشت باید فوری در دستور کار قرار گیرد تا آورده‌های سیل در بستر رودخانه دوباره مشکل ایجاد نکند.

وی اضافه کرد: اگر لازم است، از شهرداری‌های دیگر شهرهای کشور نیرو اعزام شود و باید تقسیم کار صورت گیرد و خدمات هر نهاد و دستگاه مشخص شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: باید توزیع لباس، غذا و چادر نظم پیدا کند؛ چرا که در تأمین آنها مشکل نداریم اما توزیع چندان منسجم نیست.

لاریجانی افزود: برخی مثل وزیر خارجه بی‎مغز آمریکا حرفی گستاخانه گفته‌اند که «ببینید چقدر مسئولین استانی در این حادثه ناکارآمد بوده‎اند»؛ در حالی ‎که خودشان چند سال درگیر این واقعه بودند.

وی با اشاره به ضرورت سدسازی، بیان کرد: هم‌اکنون شهرستان خرم‎آباد همچنان درگیر گل و لای است که باید به سرعت تمیز شود تا خاطره بد در ذهن مردم نماند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اگر شهرداری خرم‎آباد مشکل مالی دارد، اعلام کنند تا شهر را از بهم ریختگی خارج کنیم؛ چرا که اکنون پس از چند روز هنوز شهر تمیز و شرایط عادی نشده است.

لاریجانی اضافه کرد: در مورد بازسازی، به مردم خسارات زیادی در زمینه خانه، دام و کشاورزی وارد شده که باید کاری کنیم نگرانی نداشته باشند و مقام معظم رهبری بر این موضوع تأکید داشتند.

وی گفت: مردم نگران بعد و جبران خسارت نباشند. اگر لازم باشد در مجلس مصوب می‌کنیم امکان مالی برای بنیاد مسکن و سایر بخش‌ها در نظر گرفته شود چون مردم زندگی خود را از دست داده‎اند و نگران هستند و رهبر انقلاب فرموده‎اند که مردم نباید نگرانی داشته باشند.

لاریجانی ادامه داد: ارائه بسته‌های ۲۴ ساعته به مردم تعداد ترابری را زیاد و کار را سخت می‌کند که بهتر است بسته‌های یک ماهه بدهند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید