Performancing Metrics

بدمصرف‌ها کم می‌آورند | اتاق خبر
کد خبر: 426258
تاریخ انتشار: 9 اردیبهشت 1398 - 10:51
سخنگوی صنعت برق کشور گفت: هرچند تغییر تعرفه‌ها مطابق با پیشنهادات اولیه ما نبوده است اما افزایش ۲۳ درصدی تعرفه‌ها نیز موجب کاهش مصرف انرژی از سوی پرمصرف‌ها خواهد شد و به طور کلی تاکید ما این است که فرهنگ استفاده از وسایل برقی را تغییر دهیم.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، محمودرضا حقی‌فام با بیان این‌که پیشنهادات تغییر تعرفه چندین مرتبه در هیأت دولت در رفت و برگشت قرار گرفت، اظهار کرد: ملاک و هدف فعلی ما این است که بر اساس تعرفه‌های موجود عمل کنیم.

به گفته وی، بی‌شک این میزان افزایش تعرفه نیز می‌تواند در تغییر رویه مصرف کنندگان تأثیرگذار باشد و باید به این موضوع نیز توجه کرد که بدمصرفی ارتباطی با پولداری ندارد، لذا باید فرهنگ‌سازی درست در این زمینه صورت بگیرد.

وی با تاکید به این مساله که باید فرهنگ عمومی را در نحوه مصرف برق در کل جامعه افزایش دهیم، تصریح کرد: ساز و کارهای متعددی برای این مهم در نظر گرفته شده که امیدواریم بتوانیم نتیجه مطلوب را به‌دست آوریم.

به تازگی محمدحسن متولی‌زاده - مدیرعامل شرکت توانیر - با اشاره به طرح‌های تشویقی وزارت نیرو برای کاهش میزان مصرف برق بخش خانگی در ایام پیک مصرف تابستان، گفته است در صورت صرفه‌جویی ۱۰ درصدی در میزان برق مصرفی، ۲۰ تا ۳۰ درصد از مبلغ صورتحساب مشترکان کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به افزایش هفت درصدی تعرفه برق تمامی مشترکان از ابتدای اردیبهشت‌ماه، گفت: با هدف افزایش انگیزه برای اصلاح مدل مصرف مشترکین پرمصرف به ویژه در زمان اوج مصرف برق مقرر شده است تا از ابتدای خردادماه تنها برای مشترکین پرمصرف خانگی ۱۶ درصد به این رقم افزوده شود.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید