Performancing Metrics

اولین عرضه بورسی امسال انجام شد | اتاق خبر
کد خبر: 426278
تاریخ انتشار: 9 اردیبهشت 1398 - 18:40
امروز دو میلیارد سهم معادل ۱۰ درصد از سهام شرکت صدر تامین در بورس تهران عرضه اولیه شد. این اولین عرضه اولیه شرکت بورس در سال جدید است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در ابتدای نشست این عرضه اولیه روح‌الله حسینی مقدم، معاون ناشران و اعضای بورس ضمن مثبت ارزیابی کردن عرضه اولیه در دورانی که بورس روند صعودی دارد، اظهار کرد: در حال حاضر ارزش بازار سرمایه ایران ۸۲۰ هزار میلیارد تومان است، از این رو شرکت صدر تأمین با ارزش ۴۴۰۰ میلیارد تومانی می‌تواند به عنوان یکی از شرکت‌های بزرگی که به بورس می‌آید، معرفی شود.

معاون ناشران و اعضای بورس افزود: سهامدار تین شرکت امروز ۴۵۰ هزار نفر می‌شوند که نشان از اقبال سهامداران به این سهم دارد، امیدواریم این افراد نگاه سرمایه‌گذاری بلندمدت داشته باشند تا سود بهتری به دست آورند.

حسینی مقدم با اشاره به روند صعودی شاخص بورس در روزهای اخیر، بیان کرد: اکنون گردش مالی و معاملات بورس در سطح بالایی قرار دارد که نشان از افزایش نقدشوندگی بازار سرمایه دارد.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر انتظار می‌رود که در این شرایط بازار سرمایه، شرکت‌ها بیش از پیش شفافیت را در دستور کار خود قرار دهند. همچنین تأخیر از سوی ناشران مجاز نیست، چراکه تأخیر در ارائه گزارش و عملکرد با توجه به نوسانات قیمت‌ها به شایعات دامن میزند.

در ادامه این نشست احمد زمانی، مدیرعامل شرکت صدر تأمین گفت: امروز ۱۰ درصد از سهام شرکت صدر تأمین در بازه قیمتی ۲.۰۵۰ تا ۲.۲۰۰ ریال عرضه شد.

زمانی در خصوص شرکت‌های حاضر در پرتفوی صدر تأمین گفت: بیش از ۹۰ درصد از پرتفوی ما شرکت‌های بورسی هستند که شفافیت آنها تضمین شده است. از سوی دیگر این شرکت‌ها دارای بازارهای صادراتی قوی هستند.

وی اضافه کرد: هیچ‌گونه ابهام، حاشیه و بدهی در این شرکت وجود ندارد و به جرأت می‌توان گفت یکی از شفاف‌ترین مجموعه‌های هلدینگ صیا تأمین هستیم.

به گفته او، سرمایه ثبت شده شرکت در حال حاضر ۲۰ هزار میلیارد ریال و شامل ۲۰ میلیارد سهم است و سهامداران عمده شرکت نیز شامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی با مالکیت ۹۰ درصدی و شرکت صباتامین با مالکیت ۱۰ درصدی است.

زمانی ادامه داد: جمع دارایی‌های این شرکت بر اساس صورت‌های مالی ۹ ماهه منتهی به پایان بهمن ماه ۱۳۹۷، مبلغ ۳۴ هزار و ۷۳۳ میلیارد ریال است که شامل ۳۰ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت است.

مدیرعامل صدر تأمین در خصوص پرتفوی این شرکت نیز اظهار کرد: بخش عمده‌ای از پرتفوی شرکت در صنایع مرتبط با فلزات اساسی و گروه کاشی و سرامیک و همچنین ۱۰ درصد از سهام بانک رفاه کارگران سرمایه‌گذاری شده است.

وی افزود: سود خالص هر سهم شرکت در دوره ۹ ماهه منتهی به پایان بهمن ماه ۱۳۹۷، معادل هشت ریال به ازای هر سهم بوده است و با توجه به اینکه بخش اصلی سود شرکت در سه ماهه پایانی سال و پس از برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌پذیر صورت خواهد گرفت، انتظار می‌رود که سود خالص هر سهم شرکت در سال مالی منتهی به پایان اردیبهشت ماه سال جاری به بیش از ۲۵۰ ریال به ازای هر سهم برسد.

مدیرعامل شرکت صدرتامین ادامه داد: همچنین با توجه به انتظار رشد سودآوری شرکت‌های زیرمجموعه در سال جاری، انتظار داریم سود خالص هر سهم شرکت در سال مالی آتی، حداقل ۴۰۰ ریال باشد. همچنین، ارزش خالص دارایی‌های هر سهم این شرکت بر اساس محاسبات صورت گرفته در حدود ۴.۰۰۰ ریال است که بر این اساس به نظر می‌رسد که قیمت در نظر گرفته شده جهت عرضه سهام این شرکت، قیمتی منصفانه خواهد بود.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید