اتاق مانع موازی‌کاری تشکل‌ها شود | اتاق خبر
کد خبر: 428769
تاریخ انتشار: 3 تیر 1398 - 14:19
حمید مقیمی نماینده انجمن واردکنندگان فرآورده های بهداشتی، آرایشی و عطریات ایران در هیات نمایندگان اتاق ایران:
حمید مقیمی رئیس انجمن واردکنندگان فرآورده های بهداشتی، آرایشی و عطریات ایران با توضیح اینکه چند مسئله مهم باید در اولویت هیات رئیسه منتخب در اتاق بازرگانی ایران باشد، گفت: اولین و مهم‌ترین مسئله‌ای که باید در اتاق به آن پرداخته شود، پیگیری مطالبات بخش خصو

حمید مقیمی رئیس انجمن واردکنندگان فرآورده های بهداشتی، آرایشی و عطریات ایران با توضیح اینکه چند مسئله مهم باید در اولویت هیات رئیسه منتخب در اتاق بازرگانی ایران باشد، گفت: اولین و مهم‌ترین مسئله‌ای که باید در اتاق به آن پرداخته شود، پیگیری مطالبات بخش خصوصی است که در دوره قبل به خاطر بخشنامه‌های خلق الساعه ناتمام باقی ماند. از جمله مهم‌ترین این مطالبات حل مسائل و مشکلات تولیدکنندگان و صادرکنندگان است.

مقیمی در گفتگو با «اتاق نیوز» ضمن بیان این مطلب یادآور شد:  برای تولید معضل بزرگ سال گذشته سرکوب قیمت‌ها و یا دخالت در قیمت‌گذاری و برای صادرکنندگان نیز سخت گیری‌های پی در پی در صادرات، ممنوعیت آن و همچنین فشار برای بازگشت ارز صادراتی بود.
وی با ذکر اینکه تفکر دولتی در جامعه ما عوض نشده و هنوز هم بخش‌های زیادی از اقتصاد در اختیار بخش دولتی است و واگذار نشده است، افزود: دومین اولویت اتاق بازرگانی تلاش برای بیشتر کردن سهم بخش خصوصی در اقتصاد کشور است. متولی واقعی برخی از این بخش‌ها که حالا در اختیار دولتی‌ها است، تشکل‌ها هستند. اما مانع بزرگی که در خود تشکل‌ها وجود دارد، موازی کاری آنها است.
وی با بیان اینکه این وظیفه اتاق است که بر فعالیت تشکل‌ها و برای جلوگیری از موازی کاری آنها نظارت بیشتری داشته باشد، بیان کرد: تشکیل کمیته‌ای توسط اتاق برای بررسی فعالیت تشکل‌ها که بعضا چند تشکل یک فعالیت انجام می‌دهند، ضروری است. دولت حاضر سعی بر برون‌سپاری بخش‌های اقتصادی دارد که بخش خصوصی می‌تواند از آن برای رشد خصوصی‌سازی بهره بگیرد. از آنجایی که تشکل‌ها بازوی اتاق بازرگانی هستند، ممانعت از موازی کاری در رابطه با فعالیت آنها مشکلات زیادی را حل خواهد کرد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید