Performancing Metrics

بخشنامه های یک شبه بلای جان تولید کنندگان شده است | اتاق خبر
کد خبر: 429794
تاریخ انتشار: 26 تیر 1398 - 16:06
رضا سواری عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران:
رضا سواری عضو هیات نمایندگان اتاق ایران گفت: تلاش ها و هزینه هایی که ما برای جذب مشتریان خارجی و پیدا کردن بازارهای هدف صادراتی می کنیم را با بخشنامه های یک شبه به نابودی می کشانند .

سواری ضمن گفتگو با «اتاق نیوز» موانع کسب و کار را به عنوان یکی از مهم ترین موضوعاتی عنوان کرد که باید مورد رسیدگی قرار گیرد و افزود: اکنون تولید کنندگان با مشکلات زیادی مواجه هستند که یکی از این مشکلات تولید مازاد بر مصرف بازار داخل است که باید برای صادرات این محصولات مازاد فکری اساسی اندیشیده شود .

این فعال اقتصادی ادامه داد: برای اینکه بتوانیم به بازار خارج و همسایگانمان ورود کنیم هزینه های گزافی صرف پیدا کردن مشتری جهت صادرات محصولاتمان می کنیم ولی به یکباره دولت با وضع یک بخشنامه یک شبه مبنی بر ممنوعیت صادرات کالا تمامی وقت و هزینه ای که ما در راه پیدا کردن بازار هدف داشته ایم، نابود می‌کند .

وی اذعان داشت: از آنجایی که قراردادهای ما با کشورهای مقصد صادراتی عموما یک ساله است علاوه بر هزینه های یادشده مجبور می شویم پول زیادی را صرف پرداخت جریمه عدم انجام تعهد پرداخت نمائیم علاوه بر این موارد نهاده های اولیه دام و طیور به سختی و با قیمت بالا تامین می شود و نیاز به سرمایه در گردش هم به علت بالا رفتن هزینه بیشتر شده که با نرخ 20 درصدیه تسهیلات نمی توانیم از این تسهیلات هم جهت جایگزینی برای کاهش سرمایه درگردمشان استفاده کنیم .

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ارومیه خاطر نشان کرد: ترکیب هیات رئیسه در این دوره خوب است به این علت که منتخبین تجربه اداره اتاق در دوره قبل را داشته و به همین سبب کاردان و درد آشنا هستند، البته نباید به این امر که در هیات رئیسه انتخاب شده اند بسنده کرده و دست از تلاش بردارند .

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: حسین جمیلی فردی مثبت و کاردان است و با توجه به آشنایی که خانوادگی با اتاق و اداره آن دارند می تواند گزینه مناسبی برای پست خزانه داری اتاق باشد نسبت به محمد امیر زاده شناختی ندارم و امیدوارم که بتواند در عرصه ای که رای اعتماد اکثریت را کسب کرده، موفق و موثر واقع شود .

نظرات
ADS
ADS
پربازدید